نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
شهید اسماعيل علياري
روستاي ديزج در نزديكي شهرستان نقده واقع شده است. مردماني خونگرم و صميمي دارد. برادران و خواهران اهل سنت در كنار برادران و خواهران شيعه بايكدلي  و صفاي خاصي زندگي مي‌كنند و در مراسمات يكديگر با شور و شوق خاصي شركت مي‌نمايند.

در سال1308 كودكي در اين روستا چشم به دنيا گشود كه نام او را اسماعيل گذاشتند، آب و هواي مناسب و چمنهاي سرسبز و گلهاي معطر طبيعت اين روستا سبب گرديد كه اين كودك با شادابي ويژه‌اي رشد و نمو نمايد، فضاي حاكم ستمشاهي باعث گرديد كه نتواند به مدرسه برود و از نعمت علم و تحصيل محروم ماند، اما در آغوش خانواده‌اي بزرگ شد كه در اعتقادات و باورهاي ديني بسيار محكم بودند و در انجام فرائض ديني جدي بودند، كم‌كم به سن نوجواني و جواني قدم نهاد، همراه پدر در كار كشاورزي مشغول شد تا ضمن كمك به خانواده خود را براي تشكيل زندگي آماده نمايد سرانجام با پيشنهاد خانواده زندگي مشترك خود را تشكيل داد و با يك دختر روستايي پاك و آبرومند ازدواج نمود كه حاصل اين ازدواج2 دختر و2 پسر مي‌باشد.

با شروع انقلاب اسلامي و شكل‌گيري حكومت ديني، شهيد اسماعيل علياري نيز مانند علاقمندان به انقلاب اسلامي بسيار خوشحال بود و خدا را شكر مي‌كرد كه انقلاب پيروز شده است، اما تعدادي ضدانقلاب سعي داشتند كه با وسيله‌هاي مختلف انقلاب را نابود كنند، اين جوان معتقد در كنار خانواده ديندارش از انقلاب حمايت كرد. شركت در مراسمات و عزاداري حضرت ابا عبدا... الحسين (ع) از خصوصيات بارز اين خانواده بود. گويا شهادت در انتظار او بود و او در انتظار شهادت، در تاريخ59/7/21 هنگام بازگشت از پسوه در جاده بر اثر انفجار مين به درجه رفيع شهادت نايل گرديد و روح بلندش در جوار دوست آرميده و براي هميشه در كنار شهيدان از چشمه كوثر سيراب گشت.

روحش شاد و يادش گرامي باد.


نگارنده : oromshahid در 1391/06/09 09:01:47.


نظرات :