نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
شهيد اسماعيل قائم پناه
شهيد اسماعيل قائم پناه به سال 1335 در خانواده ‎اي فقير و مذهبي ديده به جهان گشود و دوران طفوليت خويش را تحت سرپرستي پدر پير و زحمتكش و مادر دلسوز و مهربان سپري مي ‎نمود و پس از طي مراحل تحصيل و اخذ ديپلم در سال57، مبارزات خويش عليه نظام ستمشاهي شروع كرد و پس از پيروزي انقلاب به خدمت هيات 7 نفره واگذاري زمين درآمد و در تاريخ 61/11/22 در حين انجام ماموريت قامت مردانه ‎اش هدف رگبار منافقين كوردل قرار گرفت و شهد وصال و شربت گواراي شهادت را نوشيد.

شهيد اسماعيل قائم پناه در شش سالگي وارد محيط علم و دانش شد. با اينكه پدر پير و زحمتكش قدرت تأمين مخارج زندگي را نداشت، شهيد با اراده اي قوي و پشتكار فراوان دوران ابتدائي را با هزاران رنج و مشقت پشت سر نهاد و وارد دبيرستان شد.

شهيد توأم با تحصيل در كارهاي كشاورزي يار و ياور پدر شد پس از مدتي تمام زمين‌هاي پدر شهيد توسط رباخواران از دستش خارج شد و از آن پس مشكلات مالي خانواده رو به فزوني نهاد و در همين ايام بود كه خورشيد انقلاب از پشت ابرهاي تيره جلو گر شد.

شهيد قائم پناه كه طعم تلخ ظلم و استبداد را با تمام وجود چشيده بود همگام با امت مسلمان به درياي خروشان انقلاب پيوست و در تمام تظاهرات و راهپيمائي‌ها شركت مي جست. پس از پيروزي انقلاب شكوهمند اسلامي تا سال 59 بيكار بود و با كارگري زندگي خود را تامين مي نمود.

با اين حال از اعضاي فعال پايگاه مقاومت محمد رسول ا...(ص) مسجد جامع شهر نقده بود و بدون هيچ چشم داشتي با شور و شوق زايدالوصفي وظايف محوله را به نحو احسن و با آغوش باز انجام مي داد.

در اواخر سال 59 به عنوان كمك راننده بولدوزر در دفتر فني فرمانداري نقده مشغول كار شد و در احداث و تكميل بناها و جاده ها متعدد خدمات شاياني ارائه داد.

پس از چندي به عضو هيأت 7 نفره واگذاري زمين شهرستان نقده درآمد و با ايمان راسخ و اراده اي استوار مأموريت‌هاي محوله را به خوبي انجام داد تا اينكه در مورخه 61/11/22 در حين انجام مأموريتي در جاده نقده ـ اشنويه بر اثر اصابت گلوله ضد انقلاب منفور به درجه رفيع شهادت نائل آمد و پيكر پاكش بعد از تشييع بر دوش امت اسلامي نقده در گلستان شهدا در جوار ديگر جان باخته گان انقلاب اسلامي جاي گرفت.

روحش شاد و يادش جاويد

صفات بارز و خصوصيات اخلاقي شهيد اسماعيل قائم پناه:

1 ـ علاقه بيشتري به اكتساب علوم قرآني و معارف اسلامي داشت.

2 ـ در انجام فرايض ديني ساعي و كوشا و سرشار از عشق به نهضت عاشوراي حسيني بود.

3 ـ با صفا و صميمت خاصي با خانواده و ديگران رفتار مي نمود.

4 ـ به مطالعه كتب مذهبي از جمله آثار امام امت(ره) و شهيد مطهري اهميت مي داد.

5 ـ مبارزه با كفر و الحاد و ضد انقلاب را از اهم وظايف خود مي دانست.


نگارنده : oromshahid در 1391/06/09 09:07:45.


نظرات :

علیرضا قائم پناه
عموی عزیزم دوستت دارم
1396/11/21 22:16:7 :: ارسال پاسخ