نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
شهيد اكبر نادري
سردار رشيد اسلام شهيد اكبر نادري در سال 1335 در روستاي آيديشه از توابع ملكان در خانواده ‎اي متدين و زحمتكش پاي به عرصه هستي نهاد. مزه تلخ محروميت را در كودكي تا مغز استخوان لمس نمود در سال 1342 به همراه خانواده به يكي از روستاهاي نقده كوچ كردند. پس از طي دوره ابتدائي و راهنمايي به صفوف انقلابيون پيوست پس از پيروزي انقلاب به بسيجيان عشق پيوست و عاشقانه خدمت در سپاه پاسداران را برگزيد.

بر اثر لياقت و شايستگي فرماندهي پايگاههاي محمديار و گلوان به ايشان محول گرديد. سرانجام در تاريخ 61/9/12 در جاده نقده ـ اشنويه به دست عوامل بيگانه و مزدوران استكبار به درجه رفيع شهادت نايل آمد.

فرازي از زندگينامه شهيد:

از همان ابتدا زندگي با فقر و محروميت دست و پنجه نرم كرد و در برابر مشكلات و معضلات آبديده گرديد.

خانواده اش نام بسيار بامسمايي براي ايشان انتخاب كرده بودند. «علي اكبر» چه انتخاب شايسته اي زيرا شهيد علي اكبر نادري وار در صحنه هاي حساس انقلاب جانبازي‌ها نمود.

رشد و نموش در دامن پر مهر و عطوفت مادر صورت گرفت در 7 سالگي از روستاي آيديشه ملكان به روستاي كهريزه شكاك نقده مهاجرت نمود و در همان روستا پاي به مكتب نهاد و هوش سرشار و استعداد و نبوغ خود را نشان داد.

توام با اكتساب علم و دانش درس استقامت و صداقت را نيز فرا گرفت.

و در اوقات بيكاري در امور كشاورزي يار و ياور پدر شد و پس از اتمام دوره ابتدائي جهت ادامه تحصيل به نقده آمد و تا سوم راهنمائي به تلمذ و تدريس پرداخت.

قرآن را نزد ميرزا الهوردي قاسمي فرا گرفت و جانش با قرآن مأنوس گشت در سال 1355 بخدمت مقدس سربازي اعزام گرديد و پس از اتمام خدمت سربازي در شركت بهنام بعنوان حسابدار به كار مشغول گشت.

در همان ايام خورشيد فروزان انقلاب در جاي جاي ايران پرتو افكن گشت و شهيد از آغازين روزهاي انقلاب جان در طبق اخلاص نهاد و بيش از اندازه ايثار و فداكاري نمود.

پس از پيروزي شكوهمند انقلاب اسلامي شهيد از شركت بهنام استعفا نمود و به عضويت سپاه پاسداران انقلاب اسلامي درآمد و به فرماندهي پايگاههاي محمديار و گلوان انتخاب گرديد. و سپس با سمت فرمانده گروهان جهت آزادسازي تمرچين از لوث وجود مزدوران پليد بعثي به منطقه اعزام شد و 5 ماه با عنوان فرماندهي سپاه شركت نمود.

پس از ابراز شايستگي و لياقت به سمت فرماندهي سپاه پاسداران محمديار انتخاب شد و نخستين كسي بود كه سپاه پاسداران را در محمديار سرو سامان داد. در هر عملياتي نقش اساسي و حياتي ايفا مي نمود و پس از پيروزي مغرور و سرمست و از شكست مأيوس و دلسرد نمي شد.

تمام آشنايان نيك مي دانستند كه بالاترين آرزوي علي اكبر شهادت راه اسلام و قرآن بود و همواره درصد بود خود را به جوار رحمت حق نزديك سازد و به قرب الهي نايل شود.

پرنه سبكبالي بود كه تمام هستي خود را در راه پرواز به كوي عشق و معرفت نهاده بود. سرانجام طي ماموريتي كه از سوي سپاه به او محول مي شود همراه برادرش غلامحسين به اشنويه اعزام شدند و در بازگشت به درجه رفيع شهادت نايل گرديد.

پيكر اين پرونده خونين با كه عارفانه به رهپويان ملكوت پيوست بر دوش مردم شهيد پرور نقده به طرز باشكوهي تشييع گرديد و وسعت عظمت شهيد در مراسم تدفين جلوه خاصي پيدا نمود.

پيكر پاكش رابه همراه برادر شهيدش در گلزار شهداي اين شهرستان بر بالين خاك نهادند.

روانش شاد و يادش جاويد

صفات بارز و برجسته سردار شهيد علي اكبر نادري:

1 ـ خلق و خوي بسيار پسنديده اي داشت و در محافل و مجالس مذهبي همواره حضور مي يافت.

2 ـ در برابر گروهكها و ضدانقلابيون با شهامت ايستادگي مي نمود.

3 ـ به تلاوت قرآن عشق مي ورزيد.

4 ـ جنگ تحميلي را جنگ اسلام با كفر تلقي مي كرد.

5 ـ انساني وارسته و مؤمني مخلص بود.

6 ـ در فرماندهي از روحيه بسيار بالايي برخوردار بود.

7 ـ به همه مردم همانند خانواده و والدين خود احترام خاصي قايل بود.

«تا شسته شود كدورت از دل

            يك دم ز سر صفا بگرييد»

نگارنده : oromshahid در 1391/06/09 12:01:39.


نظرات :