نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
شهيد اكبر فتاحي خلخانه
شهيد اكبر فتاحي خلخانه به سال 1341 در روستاي قلاتان از توابع شهرستان نقده به دنيا آمده و در مورخه 65/10/30 در منطقه عملياتي جزاير مجنون به درجه رفيع شهادت نايل آمد.

شهيد اكبر فتاحي در سال 1341 در يك خانواده متدين و مذهبي در روستاي قلاتان از توابع شهرستان نقده پا به عرصه هستي نهاد.

دوران طفوليت را در كنار خانواده با مهر و محبت و پدر و مادر پشت سر نهاد و هوش و ذكاوت و استعداد او آينده اي درخشان براي او تدارك ديده بود. تحصيلات ابتدائي را با موفقيت تمام سپري كرد و براي تحصيل در مقطع راهنمايي و دبيرستان عليرغم مشكلات و سختيهاي مالي راهي شهرستان نقده شد و با اراده و پشتكار بي نظير اين دو مقطع را پشت سر گذاشت و موفق به اخذ مدرك تحصيلي ديپلم گرديد.

شهيد اكبر فتاحي فردي آرام و متين بود. صفا و پاكدلي او كه از پدر و مادر بزرگوارش به ارث برده بود ايشان را در ميان جمع خانواده و دوستان الگو و نمونه ساخته بود. صداقت او در گفتار و شيريني كلامش باعث جذب دوستان شده بود و داراي دوستان بسيار صميمي و پاك سرشت بود كه همه آنها تحت تأثير اخلاق پسنديده و تواضع و فروتني آن شهيد بزرگوار قرار گرفته بودند.

سيماي نوراني او از معنويت و روح عبادت ايشان حكايت مي كرد. شهيد اكبر فتاحي در جريان انقلاب شكوهمند اسلامي در سنگر مدرسه دوشادوش دوستان مبارزش عليه رژيم طاغوت به قيام و مبارزه برخاست و با نوشتن شعارها و پخش اعلاميه در سطح مدارس نفرت و انزجار خويش را از حكومت منحوس پهلوي اعلام مي كرد.

پس از پيروزي انقلاب نيز با فعاليت در انجمن اسلامي مدرسه به دفاع از آرمان ها و ارزشهاي اصيل انقلاب پرداخت.

شهيد در كنار تحصيل در كار كشاورزي به پدر بزرگوار خويش نيز كمك مي نمود و علاقه خاصي به والدين خود داشت.

آن شهيد بزرگوار پس از اتمام تحصيلاتش براي مبارزه با دشمن بعثي كه دست تطاول و چپاول به ميهن اسلامي ما دراز كرده بود عازم خدمت مقدس سربازي شده تا دين خود را نسبت به انقلاب و رهبر انقلاب ادا نمايد.

بعد از آموزش هاي نظامي لازم به منطقه عملياتي جزيره مجنون جائي كه تك تك نخل هاي آن با خون دلاوران اين مرز و بوم آبياري شده بود شتافت. او در ديار عاشقان با اخلاص و فداكاري به مقابله با استكبار جهاني پرداخت تا به دشمان بفهماند كه جوانان غيور ايران تا پاي جان از خاك خود دفاع مي كنند و بالاخره و بعد از مدتها دوري و رشادت سرانجام در مورخه 65/10/30 در جزيره مجنون در مصاف با كفار هدف گلوله تانك قرار مي گيرد و به هدف نهائي خود كه همانا تقرب به خداوند بود نائل آمد و روح پاك و مطهرش به ديدار معبود خويش شتافت. پيكر پاك اين شهيد با حضور گسترده امت حزب ا... در گلزار شهداي روستاي قلاتان به خاك سپرده شد.

روحش شاد و يادش گرامي باد.


نگارنده : oromshahid در 1391/06/11 12:13:08.


نظرات :