نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
شهيد امير حكيم رضا
شهيد امير حكيم رضا در روستاي راهدانه نقده متولد شد و پس از درخششي كوتاه بر آسمان پرفروغ ايران زمين در تاريخ 63/8/17 بر اثر تركش توپ كفار بعثي در منطقه سردشت به سوي معبود خويش هجرت كرد و در گلزار شهداي نقده در جوار برادر شهيدش مأوا گرفت.

شهيدان اين هدايت يافتگاني كه عصاره منزلتها و زحمتها و ارزشهاي بزرگ انساني اند. با ايثار جان عزيزشان برهاني بر خضوع و آزادگي شاهدان جهاد در پيشگاه الهيت هستند. شهيد اميرعلي حكيم رضا در روستاي پرلطف و صفاي راهدانه به سال 1334 در خانواده اي متدين و مسلمان و از پيروان راستين خاندان نبوت و امامت پا به عرصه هستي نهاد و در زادگاه خود كه محيط فقر و محروميت و رنج و زحمت بود، از همان اوان كودكي طعم فقر را چشيده و با محروميت بزرگ شد و به همين علت براي تأمين مخارج زندگي خانواده به كمك پدر پير و زحمتكش خود شتافت و در كارهاي كشاورزي او را ياري داد.

در اوجگيري انقلاب، دوشادوش برادران در سرنگوني رژيم منحوس پهلوي حضور فعال داشت و مانند برادرش به امام امت عشق مي ورزيد و از دوستداران خالص او بود. بعد از پيروزي نهضت خونين براي حفاظت و پاسداري از كيان اسلامي به عضويت بسيج سپاه درآمد و عاشقانه در جبهه هاي مختلف حضور يافت و روزهاي متمادي در ميادين نبرد حضضور يافت و در راه اعتلاي كلمه ا... كوششهاي فراوان مي نمود.

ايشان با فداكاري در صحنه هاي نبرد حق عليه باطل اسماعيل وار با عشق و ايمان و اعتقاد راسخ به جهاد برخاست و دلش هواي زيارت حسين(ع) را كرد، تا اينكه قامت استوارش به تاريخ 63/8/17 در جبهه سردشت بر اثر تركش توپ دشمن بر خاك افتاد و پيكرش شكوفه باران زخمها شد و خون مطهرش جبهه سردشت را گلستان شهادت ساخت و قامت استوارش در دوش همرزمانش در شهرستان نقده تشييع و در كنار برادر شهيدش در گلشن اين شهرستان به خاك نهادند.

رحمت خداوند بر روح پاكشان.


نگارنده : oromshahid در 1391/06/11 13:13:13.


نظرات :