نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
رونمایی از چندین جلد کتاب در سالروز بزرگداشت شهدای عملیات بدر و خیبر و شهدای شمالغرب کشور
در سالروز بزرگداشت یاد و خاطره سرداران و شهدای والا مقام عملیات بدر و خیبر، شهید مهدی و حمید باکری و همچنن شهدای شمالغرب کشور،از کتاب های زیر رونمایی شد.

1- پرواز تا اوج

کتاب داستان پرواز تا اوج برگرفته از زندگینامه، خاطرات و ... شهید بزرگوار حجت السلام رضا سنگی می باشد.نویسنده در این کتاب سعی کرده در 10 فصل حوادث زندگی ایشان از دوران جوانی تا شهادت را روایت کند .2-کم بژی،گل بژی

کتاب کم بژی گل بژی، برگرفته از زندگینامه، خاطرات شهید حسین باپیری از شهداء بزرگوار عشایر مسلمان کرد است.نوسینده سعی کرده خصوصیات اخلاقی، ایثارگری، دلاورمردی،شجاعت و ولایت مردی ایشان را از زبان همرزمان و خانواده محرتمش ثبت و بازگو نماید.
3-ساقه های استخوانی

کتاب ساقه های استخوانی شامل 14 داستان کوتاه، در موضوعات مختلف، سعی نموده
است در ثبت هنری وقایع کم بیانگر عواطف و زیبا شناختی مقاومت ها و ایثارگری های زن مسلمان ایران جلوه نماید.بخشی از این ادبیات داستانی بیانگر ایمان، رشادت، ایثارگری و صبوری زنانی است که گام به گام با مردان در دفاع مقدس پیش رفتند و مصائب از دست دادن پدر، همسر، برادر و فرزند، کوچکترین تزلزلی در اعتقادات او ایجاد نکرد.4-پرتوان ولی بی ادعا (یادنامه شهدای تدارکات و پشتیبانی)

 این کتاب شامل زندگینامه 181 شهید تدارکات و پشتیبانی جبهه های حق علیه باطل می باشد. شهدایی که مجموعه وسیعی از اقشار را شامل می شود، از راننده گرفته تا آشپز. شهدای بزرگواری که در زمان عملیات حالت رزم نداشته اما در تمامی صحنه های نبرد حضور جدی آنها تاثیر به سزایی در نتیجه عملیات داشت. به اصطلاح تمامی رزمندگان با تدارکات ارتباط داشتند.برای این که یک رزمنده در خط مقدم جنگ بتواند درست عمل کند چندین نفر باید برای او خدمات فراهم نمایند.

5- روزشمار استان آذربایجان غربی در صحنه دفاع مقدس، شامل 950 صفحه و در برگیرنده حوادث، درگیری با حزب منحله، پاک سازی مناطق آلوده و ...


6- کتاب طرح جامع راهیان نور به معرفی نقاط زیارتگاه، قدمگاهی، رزمگاهی استان آذربایجان غربی در دوران دفاع مقدس پرداخته است.

7- کتاب حنیف

این کتاب در 234 صفحه بر اساس زندگینامه سردار شهید محمد حنیف درستی و خاطرات ارزشمند بازماندگان و همرزمانش تالیف شده.همچنین در آخر کتاب نیز چندین عکس از شهید بزرگوار، منتشر شده است.
8- کتاب فصل رویش

این کتاب در 123 صفحه و براساس زندگینامه سردار شهید جوادقنبری و خاطرات ارزشمند بازماندگان و همرزمانش تالیف و مشتمل بر تصاویر یادگاری این شهید بزرگواری باشد.

 


نگارنده : oromshahid در 1391/12/20 11:49:30.


نظرات :

ناشناس
در مراسم 8 جلد بود و اینجا 4 جلد آمده. مصطفی قلیزاده علیار
1391/12/18 17:47:33 :: ارسال پاسخ