نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
شهید عباس صفایی
نام : عباس فامیل : صفایی تحصیلات : ششم قدیم

بسمه تعالی

فرم مشخصات فردی سرداران شهید استان آذربایجان غربی

نام : عباس

فامیل : صفایی

تحصیلات : ششم قدیم

تاریخ شهادت : 18/4/67

محل شهادت : سردشت - دوپازه

نحوه شهادت : اصابت توپ به ماشین

آخرین سمت : راننده

محل دفن : در مزار شهرستان سلماس دفن گردید

شهید عباس صفایی که زمان ازدواج 24 سال سن داشتند. تحصیلاتش در سطح ششم قدیم بود که فوق العاده فردی عاقل و آگاه بود .

آرزوی شهید : آرزو داشت فرزندانش صالح باشند درست و در راه مستقیم پرورش یابند  و با کسب تحصیلات در آینده فرد مفید بوده و به جامعه خدمت کنند .

فعالیت های سیاسی : از اویل انقلاب فعالیت داشت و در روستا مسئول پایگاه بود ، به انقلاب اسلامی آنقدر علاقه داشت که جان خود را در این راه فدا نمود .

اوقات فراغت : در اوقات فراغتش قرآن تلاوت می کرد ، به درسهای فرزندانش رسیدگی می کرد و در امورات کشاورزی نیز فعالیت می کرد .

در مورد جنگ وجبهه  می گفت جبهه ها را خالی نگذاریم و از میهن وخاک خویش دفاع کنیم تا دشمن به شهر و خانه هایمان نفوذ نکند .

از اول انقلاب فعالیت داشت ، که خود آگاهانه و با چشم باز و علاقمندی بسیار در این راه قدم برداشت .

روحیات شهید در اولین اعزام ، تغییر و تحول روحی بعد از برگشتن از جبهه : بسیار شاد و خرسند بود که در راه دفاع از انقلاب اسلامی قودم برمی دارد . موقعی هم که به مرخصی آمده بود چهره ای بسیار شاد و نورانی داشت .

مجروحیت قبل از شهادت : یک بار در اثر تصادف مجروح شده بود که به صورت سروپایی مداوا گردید و هنوز بهبودی کامل نیافته بود که عازم جبهه شد .

نحوه شهادت : آخرین روزهای جنگ بود که در سردشت در منطقه دوپازه که آن موقع راننده بود ، در اثر اصابت توپ به ماشین در تاریخ 18/4/67 به شهادت رسید که چهار روز بعد در تاریخ 22/4/67 در مزار شهدای سلماس دفن گردید .


نگارنده : oromshahid در 1390/12/09 09:14:51.


نظرات :