نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
شهید محبوب محمد نژاد
نام : محبوب فامیل : محمدنژاد فرزند : محمود

بسمه تعالی

فرم مشخصات فردی سرداران شهید استان آذربایجان غربی

نام : محبوب

فامیل : محمدنژاد

فرزند : محمود

تاریخ تولد : 1330

محل تولد : سلماس

درجه : پاسدار رسمی

تاریخ شهادت : 28/1/62

محل شهادت : ارومیه – انزل – حماملر

محل دفن : سلماس – گلزار شهدا

شهید محبوب محمدنژاد قبل از انقلاب در مسجد جامع سلماس با 10 نفر ازدوستان صمیمی اش که با اسلحه کولت کمری که از مسجد داده بودند شبانه روز در فعالیت های انقلابی ضد رژیم شاهی شرکت داشتند. بارزترین خصوصیاتش مهربانی بود ، با هر کسی نشست و برخاست می کرد ، ناخودآگاه او جذب می شدند .

بعد از پیروزی انقلاب در سال 58 شهید وارد سپاه شدند، آن زمان حقوقشان دو هزار تومان بود  که شهید مقدار قابل توجهی از آن را صرف فقرا و نیازمندان می کرد ، که در نهایت چیزی برای خودش نمی ماند . وی زندگی ساده و سالمی داشتند . ایشان بسیار مطیع بود و هرگز کاری را بدون هماهنگی انجام نمی داد و قبل از همه برای کارها داوطلب می شد ، همیشه وقتی قرار بود به کمین و محاصره دشمن بروند؛ قبل از همه داوطلب می شد .

وقتی جهت پاکسازی به عملیات می رفتند ، همیشه می گفت افرادی را که اسیر می کنید با آنها با محبت رفتار کنیم تا ضد انقلاب به خاطر این طرز برخورد تحت تاثیر قرار گرفته و جذب نظام اسلامی شوند و تسلیم گردند .

امام (ره) مهمترین الگوی زندگیش بود و  همواره گوش به فرمان ایشان بود آنقدر عشق و علاقه اش به امام راحل زیاد بود که وقتی اسمشان می آمد می گفت : جانم فدایت . رفتار با بسیجیان بسیار مطلوب بود به آنها نیز محبت می کرد تا جایی که وقتی پس از سه ماه دوره در پایگاه بسیج از پیش او می رفتند موقع رفتن گریه می کردند که از او جدا می شدند .

شرکت در جنگ : اواخر شهریور 58 در مهاباد بودند  بعد از آن به ارومیه می آیند و بعد از مدتی فعالیت در ارومیه ، سال 61 به صورت داوطلبانه به جبهه های جنوب عازم می شوند.  وی در آزاد سازی خرمشهر حضوری فعال داشتند .

حالات شهید در آخرین اعزام : خوشحالی عجیبی داشت انگار داشت پرواز می کرد ، به یقین می دانست قرار است چه اتفاقی بیفتد یا به شهادتش نزدیک شده است .

مجروحیت شهید : در منطقه عملیاتی حاج عمران از ناحیه پا بر اثر ترکش خمپاره مجروح و سرپایی در بیمارستان مداوا شده و حدود یک هفته هم در منزل بستری شدند .

یکبار نیز با موتور سیکلت از سلماس به طرف ارومیه می رفت ،  که از سوی ضد انقلاب تعقیب می شود و در اثر تیراندازی از ناحیه ی دست مجروح شده و به بیمارستان منتقل می شوند .  

بار سوم هم نزدیک سردشت گلوله به پایش اصابت کرده بود که برای مدتی بستری می گردند.

نحوه ی شهادت : پس از اسارت توسط اشرار مسلح در منطقه  ؛ توسط مزدوران پس از تحمل شکنجه فراوان بطرز فجیعی به شهادت می رسند. اشرار مسلح  از شهید خواسته بودند به امام (ره) توهین کنند و او برعکس به افراد حزب فحش و ناسزا گفته بودند و اشرار از خدا بی خبر با تراکتور از رویش عبور کرده بودند . دو روز بعد از شهادت تشییع شد و در گلزار شهدای سلماس دفن گردید .


نگارنده : oromshahid در 1390/12/09 09:26:43.


نظرات :