نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
شهید سید رضا موسوی
نام: سید رضا فامیل: موسوی فرزند: میرمحمد

بسمه تعالی

فرم مشخصات فردی سرداران شهید استان آذربایجان غربی

نام: سید رضا

فامیل: موسوی

فرزند: میرمحمد

تاریخ تولید: 1344

محل تولد: خوی

تحصیلات: اول دبیرستان

درجه: بسیجی

تاریخ شهادت:1/1/61

محل شهادت: دشت عباس خوزستان

نحوه شهادت: اصابت تیر دشمن بعثی

محل دفن: مزار شهدای امامزاده خوی

شهید سید رضا موسوی در دوران کودکی بسیار مومن و متدین بود با اینکه سن زیادی نداشت ولی واجبات را به جا می آورد. از مدرسه که می آمد تکالیفش را با عشق و علاقه انجام می داد،سپس در هنرستان فنی رجایی در رشته برق تحصیل کرد، همان سال هم که اول دبیرستان بود یعنی در 16 سالگی شهید به جبهه رفت.

 خوش اخلاقی اش زیاد مطرح بود، هیچ کس از او نرنجیده بود، روابط اجتماعی اش نیز قوی بود. به امام راحل توجه و علاقه خاصی داشت و گوش به فرمان ایشان می داد. در تشییع جنازه شهدا همیشه شرکت می کرد به خانواده های شهدا ارزش فراوانی قائل بود.

زمانی که خرمشهر در محاصره بود، می گفت ما نمی توانیم بنشینیم و تماشا کنیم که ناموسمان را به یغما ببرند، هر طور شده باید همگی در دفاع از کشورمان تلاش کنیم.

شهید به مطالعه علاقه زیادی داشت کتاب های علمی ـ دانستنی و مذهبی بیشتر مطالعه می کرد، و قفسه ای نیز در منزل درست کرده بود که مملو از کتابهای مختلف بود، و هرکس از دوستانش می خواست، می توانست استفاده کند بعد از شهادت کتابهایش رابه مسجد هدیه کردیم.

اولین اعزام شهید: اولین اعزامش همان 16 سالگی اش بود. در دومین مرتبه که رفت دو ماه بعد بود که در دومین اعزام به شهادت رسید.

تغییر تحول بعد از برگشت از جبهه: روحیه اش بسیار خوب بود، از رزمنده ها می گفت و رشادت های که از خود نشان می دادند.

نحوه شهادت: در منطقه دشت عباس خوزستان در تاریخ 3/1/61 گلوله به چشمش اصابت کرده بود،  و دو روز پس از شهادت تشییع گردید، در مزار شهدای امامزاده خوی تدفین گردید.

 


نگارنده : oromshahid در 1390/12/09 09:28:27.


نظرات :