نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
نامه‌ سناتور آمریکایی به کلینتون/ فشار بر ایران نفت را گران کرد
رویترز با اعلام اینکه فشارهای تحریمی علیه ایران باعث افزایش قیمت نفت به بالاترین رقم در 9 ماه اخیر شد، از نامه نگاری سنتاور آمریکایی به وزیر خارجه آمریکا برای از سرگیری مذاکرات سیاسی خبر داد.

به گزارش پایگاه اینترنتی فاتحان سپاه انصارالرضا (ع) به نقل از رویترز ، چارلز شومر سناتور دموکرات آمریکایی برای جلوگیری از افزایش قیمت نفت خواستار از سرگیری فعالیت های دیپلماتیک شده است.

بر اساس این گزارش شومر در نامه ای به هیلاری کلینتون از وزیر امور خارجه آمریکا خواسته است تا عربستان سعودی را به تولید 12.5  میلیون بشکه نفت در روز ترغیب کند که این میزان به معنای افزایش تولید 2.5  میلیون بشکه در روز از سوی عربستان است.

بر این اساس اعمال تحریم های تازه علیه ایران به دلیل برنامه هسته ای این کشور باعث شده که قیمت نفت به بالاترین حد خود در 9 ماه گذشته برسد . این در حالی است که افزایش قیمت بنزین در آمریکا هم در حال حاضر تبدیل به مساله ای سیاسی در انتخابات آتی ریاست جمهوری این کشور شده است .

شومر که از جمله سناتورهای با نفوذ دموکرات در سنای آمریکاست در این نامه به خانم کلینتون نوشته است اگر عربستان سعودی وعده دهد که با تمام ظرفیت اقدام به تولید نفت خواهد کرد این موضوع می تواند باعث آرام شدن بازارهای نفت و هم چنین ایجاد ثبات در قیمت بنزین شود .

این سناتور آمریکایی افزود افزایش تولید 2.5  میلیون بشکه در روز از سوی عربستان سعودی می تواند جایگزین 2.2  میلیون بشکه نفتی شود که ایران روانه بازارهای جهانی می کند .

قیمت بنزین در آمریکا در ماه جاری میلادی به بالاترین میزان خود رسیده و تحلیل گران انرژی بر این باورند که این به معنای آن است که میانگین قیمت بنزین در آمریکا در ماههای آتی به بالاتر از 4 دلار در هر گالن خواهد رسید.

شومر گفت : این افزایش چشمگیر در قیمت مواد سوختی مستقیما به وضعیت بازارهای جهانی انرژی و مشخصا تلاش های اخیر ایران برای در اختیار گرفتن قیمت نفت و افزایش نگرانی ها نسبت به ذخایر نفتی مربوط می شود.

وی افزود: اتحادیه اروپا اخیرا تحریم هایی به منظور فشار بر فعالیت های هسته ای علیه ایران وضع کرده و از اول جولای قرار است واردات نفت خام ایران را متوقف کند. این تغییرات در بازار انرژی هم اکنون بر قیمت مواد سوختی در آمریکا تاثیر گذاشته که این می تواند اقتصاد ما را هم تحت تاثیر قرار دهد.


نگارنده : سبکبال در 1390/12/08 21:15:21.


نظرات :