نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
انتقاد صالحی از تحریم فراقطعنامه‌ای/ ارائه لیست ایرانیان زندانی در امریکا به وزیر خارجه سوئیس
وزیر خارجه با انتقاد از تحریمهای فرا قطعنامه‌ای و یکجانبه برخی از کشورها علیه ایران اینگونه تحریمها را مغایر با موازین و مقررات بین‌المللی و استقلال و بی‌طرفی کشورها خواند و همچنین با اشاره به ظرفیت‌های داخل کشور و موقعیت ژئوپلتیک ایران در منطقه، اینگونه تحریمها را در توسعه اقتصادی و پیشرفت کشورمان بی‌اثر دانست. به گزارش پایگاه اینترنتی فاتحان سپاه انصارالرضا (ع) به نقل از خبرگزاری مهر، علی اکبرصالحی وزیر امورخارجه کشورمان که برای شرکت در نوزدهمین نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد به مقر اروپایی این سازمان در ژنو سفر کرده است بعد از ظهر روز دوشنبه در حاشیه این نشست با دیدیه بورک هالتر وزیر امورخارجه سوئیس دیدار و گفتگو کرد .

وزیر امورخارجه کشورمان با مرور روابط دوجانبه ایران و سوئیس در حوزه های مختلف سیاسی ، اقتصادی و فرهنگی ، گسترش همکاریهای فیما بین دو کشور را مهم خواند .

صالحی با انتقاد از تحریمهای فرا قطعنامه ای و یکجانبه برخی از کشورها علیه جمهوری اسلامی ایران اینگونه تحریمها را مغایر با موازین و مقررات بین المللی و استقلال و بی طرفی کشورها خواند و همچنین با اشاره به ظرفیت های داخل کشورمان و موقعیت ژئوپلتیک جمهوری اسلامی ایران در منطقه ، اینگونه تحریمها را در توسعه اقتصادی  و پیشرفت کشورمان بی اثر دانست .

وزیر امورخارجه کشورمان با تشریح آنچه در منطقه در حال رخ دادن است از آن به عنوان حرکت ملتهای منطقه در مقابل تن ندادن حکومتها به پیگیری مطالبات مردمی یاد کرد .

دیدیه بورک  هالتر وزیر امورخارجه سوئیس نیز در این دیدار با تاکید بر اهمیت روابط دو کشور به ویژه در حوزه همکاریهای فرهنگی ، رایزنی مستمر وزرای خارجه به منظور ارتقاء روابط فیمابین را خاطر نشان ساخت .

وی همچنین با ابراز امیدواری نسبت به موفقیت آمیز بودن گفتگوهای هسته ای جمهوری اسلامی ایران و گروه 5+1 ، راه حل سیاسی را بهترین گزینه برای حل و فصل آن دانست .

همچنین در پایان این دیدار  صالحی فهرستی از شهروندان ایرانی در زندان های آمریکا را به وزیر امورخارجه سوئیس که سفارت کشورش در تهران حافظ منافع آمریکا است تسلیم کرد و خواستار پی گیری وضعیت آنها و احقاق حقوق شهروندان ایرانی شد.

نگارنده : سبکبال در 1390/12/08 21:30:11.


نظرات :