نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
سالروز شهادت سردار شهید محمد باقر ساور علیا
امروز ۱۹ خرداد برابر است با سالروز شهادت سردار رشید اسلام سردار محمد باقر ساور علیا روزهای آخر جنگ بود و من بی قرار، احساس می کردم با تمام شدن جنگ چیزی را گم کرده ام و دیگر باید پشت میله های تنهایی خود بمانم و به زندگی زمینی عادت کنم تا این که از طرف جهاد مرکزی برای آموزش به تهران رفتم. دریک نوبت که به مرخصی آمدم ، برادرم محمد باقر را دیدم . او تازه از جبهه برگشته بود وقتی او را در آغوش گرفتم ، بوی جبهه را هنوز می شد از لباسش حس کرد،

اما بعد از چند روز از طریق فکس به محمد باقر خبر دادند که فاو را محاصره کردند و باید هرچه سریعتر خود را به منطقه برسانی ، ما دو نفر کوله بار سفر را بستیم و تا تهران با هم بودم او در طول مسیر دائم از پرنده های عاشقی سخن می گفت که چگونه در خلوت شبانه شان مروارید اشکهایشان را نثار معشوق خویش می کنند ، تا این که به تهران رسیدیم و لحظه جدا شدن . او که دلش کبوتری بود از جنس نور و بی قرار لحضه های پرواز، از من دل کند و مرا برای همیشه چشم به راه پنجره هایی گذاشت که هیچ وقت باز نشد. آری او به آرزوی دیرینه اش رسید و در منطقه عملیاتی «شلمچه» شربت شهادت نوشید.گفته اند :  وقتی این رزمنده ی دلیر به درب بازرسی شلمچه رسید بچه های گردان را فراخواند و خود را به فرماندهی گردان رساند اما به محض ورودش به گردان خمپاره ای در کنار سنگرش فرود آمد و پرنده ی جانش خونین بال به سمت معبودش پر کشید.

راوی: سعدا… ساور علیا برادر شهید

بازنویس : اسماعیل صحافی

شهید محمد باقر ساور علیا فرزند عیسی در سال ۱۳۳۹ در روستای ایلوار از توابع شهرستان کردکوی متولد و در ۱۹/۳/۱۳۶۷ در منطقه عملیاتی پاسگاه زید به شهادت رسید.


نگارنده : golestanadmin در 1900/01/01 00:00:00.


نظرات :