نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
شهدای والامقام ۱۹ دی ماه شهرستان رودسر
۱۹دی ماه هرساله ، سالروز شهادت چهار شهید والامقام شهرستان رودسر است ،شهید عبدالرضا حسنی،شهید ابراهیم فیضی،شهید حسن معینی،شهید حجت علیپور.
شهید عبدالرضا حسنی 

این شهید بزرگوار در سوم مردادماه سال ۱۳۴۰ دیده به جهان گشود و هنگامی که در لباس خدمت به میهن اسلامی بود در لشکر ۸۸ زرهی باختران در منطقه کنجان چم ایلام (۱۹دی  ماه ۵۹) به فیض شهادت نائل آمد.

مزار شهید عبدالرضا حسنی در روستای علی کلایه رودسر می باشد.

 

 

شهید ابراهیم فیضی توتکله

این شهید والامقام در بیست و ششم اسفندماه سال ۱۳۳۵ در روستای توتکله شهرستان رودسر دیده به جهان گشود و هنگامی که ندای هل من ناصر ینصرنی را شنید خانه و کاشانه خود را رها کرد و برای حفاظت از مرزهای کشورش به مناطق جنگی کشور عزیمت نمود و بالاخره در نوزدهم دی ماه ۱۳۵۹ دعوت حق را لبیک گفت و به شهادت رسید.

آرامگاه این شهید در روستای توتکله شهرستان رودسر می باشد.

 

 

 

 

 

شهید حسن معینی 

این شهید بزرگوار در نوزدهم دی ماه سال ۱۳۶۵ در روستای لشکاجان رودسر در خانواده ای مذهبی به دنیا آمد و هنگامی لباس معلمی بر تن داشت ،از سپاه محمدرسول الله (ص) به مناظطق جنگی کشور اعزام شد و در ۱۹ دی ۱۳۶۵ در عملیات «کربلای ۵» در منطقه شلمچه به شهادت رسید.

مزار این شهید والامقام در روستای لشکاجان رودسر می باشد.

 

 

شهید حجت علیپور 

بسیجی شهید حجت علیپور در هتم دی ماه سال ۱۳۴۰ در روستای قاسم آباد سفلی شهرستان رودسر در خانواده ای مذهبی و کشاورز دیده به جهان گشود و با سپری کردن دوران خردسالی و کودکی، با ورود به سن هفت سالگی پا به مدرسه گذاشت.

تحصیلات ابتدایی و راهنمایی را با موفقیت در زادگاهش سپری کرد و به دنبال آن برای ادامه تحصیل وارد دبیرستان فنی و حرفه ای نواب رودسر گردید و در رشته خدمات موفق به اخذ دیپلم شد . و پس از آن به سنت رسول مکرم اسلام (ص) گردن نهاد و بنای زندگی مشترک خود را با همسر متدینه اش در کمال سادگی و صفا بنا نهاد . با شروع جنگ تحمیلی از سوی دشمن و با عشق به دفاع از میهن اسلامی و مبارزه علیه متجاوزین ستمگر بارها در مناطق غرب و جنوب کشور حضور پیدا کرد و مردانه با دشمن متجاوز نبرد کرد . با توانمندی که در وی وجود داشت مسئولیت عملیاتی تدارکات لشکر ۲۵ کربلا به وی سپرده شد و با اخلاص تمام در انجام مسئولیت محوله تلاش و کوشش نمود .

و سرانجام در تاریخ ۱۹ / ۱۳۶۵ در عملیات والفجر ۸ جان شیرینش را در راه حفظ آرمانهای اسلام ناب محمدی(ص) بر کف اخلاص نهاد و به پروردگار یگانه تسلیم نمود و شهد گوارای شهادت را نوشید.


نگارنده : gilan94 در 1395/10/19 9:40:8


نظرات :