نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
عمران و آبادانی کشور نیروی متخصص می خواهد
جهادگر شهید مهدی بسطامی معتقد بود آبادانی و عمران هرچه بیشتر کشور، نیاز به نیروهای متخصص دارد، لذا جهت ادامه تحصیل راهی دانشگاه شد و توانست در رشته مهندسی کشاورزی با معدل عالی فارغ التحصیل شود.


به گزارش پیشمرگ روح الله، جهادگر شهید مهدی بسطامی در پانزدهم مهر ماه سال 1340 در روستای قراطوره از توابع شهرستان بیجار در خانواده ای متدین به دنیا آمد و در محیطی که نقشی از عشق و دلدادگی به اسلام آنرا مزین کرده بود، پرورش یافت و در زادگاهش وارد مدرسه شد تا چراغ علم و دانش را برافروزد و یاریگر محرومین منطقه در حرکت به سوی عزت و آزادگی و استقلال باشد.

این کشاورز زاده مستعد با ورود به مدرسه استعداد ذاتی خود را بروز داد و بسیار مورد توجه و عنایت معلمین قرار گرفت. مهدی دوران ابتدایی را در کنار خانواده اش در روستا با موفقیت به پایان رساند و برای ادامه تحصیل و رسیدن به مدارج عالی در سال 1352 عازم شهر بیجار شد و فصل دیگری از زندگی را آغاز کرد و توانست مقاطع تحصیلی را یکی پس از دیگری با معدل عالی سپری کند.

مهدی در اوج حرکت انقلابی مردم ایران علیه حکومت پهلوی با عشق و علاقه، دل به محبت رهبری معظم انقلاب سپرد و چون قطره ای خود را به دریای متلاطم ملت زد تا برای رسیدن به عزت و آزادی یار و مددکار آنان باشد.

او که در اوج دوران جوانی بود، با شور و هیجان فراوان دوشادوش دیگر مردم انقلابی مردم بیجار، با تمام توان به مبارزه با حاکمیت حاکمان مستبد پرداخت و آنگاه که جشن پیروزی را برپا کردند روح بزرگش به آرامش رسید و خود را برای ادامه مسیر و دفاع از دست آوردهای انقلاب آماده کرد.

مهدی در سال 1358 موفق به اخذ دیپلم شد و بلافاصله در اوج ناامنی های منطقه عازم خدمت مقدس سربازی شد و خدمت خود را در مناطق عملیاتی به پایان رساند.

این جوان پرشور پس از اتمام دوران سربازی، به قصد خدمت به مردم و مشارکت در سازندگی و عمران منطقه وارد جهاد سازندگی شد و پس از طی دوره های مقدماتی آموزش، به عنوان مسئول واحد دامپزشکی جهاد سازندگی بیجار، دوران خدمتش را آغاز کرد.

مهدی پس از چند ماه خدمت در جهاد سازندگی، به صورت داوطلبانه و در کسوت یک بسیجی گمنام، عازم میادین نبرد با متجاوزان بعثی شد و چند ماه در جبهه سومار به عشق دفاع از ایران اسلامی با خصم زبون به نبرد پرداخت.

او که می دانست، آبادانی و عمران هرچه بیشتر کشور، نیاز به نیروهای متخصص دارد، لذا جهت ادامه تحصیل راهی دانشگاه شد و توانست در رشته مهندسی کشاورزی با معدل عالی فارغ التحصیل شود.

این جوان تلاشگر پس از اخذ مدرک لیسانس، شهرستان محروم مریوان را به عنوان محل خدمت برگزید و به قصد خدمت، به این شهر مرزی اعزام شد و به عنوان مسئول کمیته کشاورزی جهاد سازندگی مریوان کار خود را آغاز کرد و در طول مدت زمان خدمتش منشأ خدمات ارزنده و ماندگاری برای منطقه بود.

اخلاص، صداقت، پشتکار، خستگی ناپذیری و عشق به اسلام عزیز از ویژگی های این جهادگر شهید بود.

مهدی پس از عمری خدمت به مردم کشورش در روز بیست و چهارم شهریور ماه سال 1366 هنگامیکه به منظور انجام یک مأموریت اداری در راستای توجه به وضعیت کشاورزان روستای ریخلان مریوان عازم آنجا بود، در کمین منادیان دروغین دفاع از مردم کُرد افتاد و خون پاکش بر خاک مطهر دیارش ریخته شد، تا گواهی باشد بر پایمردی جوانان کردستان در دفاع از انقلاب اسلامی و چراغی باشد فراروی آیندگانی که رضایت خداوند را در رضایت خلق او می جویند.


نگارنده : erostami در 1393/9/23 13:43:11


نظرات :