نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
خدمت به امام(ره) از طریق آشنا کردن مردم روستا با اهداف والای انقلاب
شهید حسن باتمانی که پیش از انقلاب انواع رنجها و نابرابری ها را دیده بود، می خواست در خدمت امام خمینی(ره) باشد و برای اقتدار آن تلاش کند. بدین علت در ابتدای فعالیتش، به کارهای تبلیغاتی پرداخت و مردم روستای خود را با اهداف والای انقلاب اسلامی آشنا کرد.

به گزارش پیشمرگ روح الله
، پاسدار شهید حسن باتمانی در هشتم تیر ماه سال هزار و سیصد و چهل و یک، در روستای باتمان از توابع کرمانشاه در خانواده ای بی بضاعت چشم به جهان گشود. پدرش محمدمراد و مادرش آسیه نام داشت. در حالی همسالانش در کوی و برزن مشغول بازیهای کودکانه بودند حسن مجبور شد، برای گذراندن زندگی خانواده، مدرسه را از کلاس چهارم ترک و برای پیدا کردن کار به شهرهای مختلف سفر کند.

شهید حسن باتمانی طعم رنج و سختی را از دوران کودکی چشیده و در کوره روزگار، کاملا، آبدیده شد.

وقتی انقلاب اسلامی به پیروزی رسید، صفحه تازه ای در تاریخ زندگانی اش رقم خورد. شهید باتمانی که پیش از انقلاب انواع رنجها و نابرابری ها را دیده بود، می خواست به هر شکلی که هست در خدمت امام (ره) باشد و برای اقتدار آن تلاش کند. بدین علت در ابتدای فعالیتش، به کارهای تبلیغاتی پرداخت و مردم روستای خود را با اهداف والای انقلاب آشنا کرد. زمانی که اشرار و وطن فروشان به مبارزه علیه انقلاب برخاستند، به صف سپاه پاسداران انقلاب  پیوست و به جنگ با اشرار رفت؛ اما کوردلان تاب دیدار او را نداشتند و در حالی که یک ماه بیشتر از عضویت شهید حسن باتمانی در سپاه پاسداران نمی گذشت، در تاریخ 16/2/1360 ، با کار گذاشتن مین در جاده شهرک امام او را به شهادت رساندند.


نگارنده : erostami در 1393/10/6 13:37:1


نظرات :