نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
28 دیماه روز خداحافظی شهیده شهین مردوخی با دبستان 22 بهمن
در بیست و هشتمین روز از دیماه سال 1365، جنگنده های عراقی بر آسمان شهر سنندج ظاهر شدند و در چند دقیقه 220 تن از مردم بی دفاع این شهر را به خاک خون کشیدند که در میان آنان نام شهیده شهین مردوخی متصدی امور دفتری دبستان 22 بهمن سنندج به چشم می خورد.


به گزارش پیشمرگ روح الله
، شهیده شهین مردوخی در روز بیست و ششم اردیبهشت ماه سال 1325، در شهرستان سنندج به دنیا آمد. پدرش تقی و مادرش مریم نام داشت. خانواده ای مؤمن و متعهد داشت که در اوان کودکی وی را با قرآن آشنا کردند. تحصیلاتش را در سنندج به اتمام رساند و پس از گرفتن دیپلم در رشه طبیعی، به استخدام آموزش و پرورش درآمد و به عنوان متصدی امور دفتری مشغول به کار شد.

از ویژگی های او داشتن اخلاق نیکو و حسن معاشرت با مردم بود. در مقابل مسئولیتی که به او سپرده می شد، احساس وظیفه می کرد و آنرا به نحو احسن انجام می داد.

شهیده مردوخی با رسیدن به سن ازدواج، به این سنت حسنه لبیک گفت و ماحصل ازدواج این بانوی پاک باخته دو فرزند پسر و یک دختر می باشد.

بیست و هشتم دیماه سال 1365، در تاریخ سنندج، روزی همیشه ماندگار و یادآور حادثه ای تلخ می باشد؛ در این روز جنگنده‌های رژیم بعث عراق با حمله وحشیانه به شهر سنندج 220  نفر از مردم بی‌گناه این شهر را در فجیع‌ترین جنایت‌ جنگی به شهادترساندند. شهیده شهین مردوخی، در این سال، متصدی امور دفتری در دبستان 22 بهمن سنندج بود که در این روز، در بمباران هواپیماهای رژیم بعث عراق به شهادت رسید.


نگارنده : erostami در 1393/10/10 11:41:38


نظرات :