نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
دفاع از انقلاب فرصت مغتنمی است که ناخالصی های وجودمان را پاک کنیم
شهید گنجعلی بیانلو، وجود انقلاب را فرصت مغتنمی می شمرد تا جوانان با دفاع از آن، ناخالصی های وجودشان را پاک کنند و پیوسته سپاسگذار کرامتی باشند که حضرت دوست در حق آن ها روا داشته است.


به گزارش پیشمرگ روح الله
، شهید گنجعلی بیانلو در سومین روز از فروردین ماه سال 1345 در خانواده ای کشاورز و پای بند به شریعت مقدس اسلام در روستای توپ آغاج از توابع شهرستان بیجار دیده به جهان گشود و در هوای پاک روستا و در کنار انفاس روحانی والدینی از تبار سالکان طریقتِ عشقِ به حق رشد و نمو یافت و راهی مدرسه شد.

پایان مقطع ابتدایی و آغاز دوره راهنمایی شهید بیانلو همزمان بود با حرکت توفنده مردم مسلمان ایران بر علیه رژیم ستم شاهی. در همین ایام پرچم فتح و نصرت خداجویان بر فراز بام های عزت و سربلندی به اهتزاز درآمد و کشتی انقلاب در ساحل فتح و نصرت پهلو گرفت.

این روستا زاده آزاه از همان دوران همچون پروانه گرد شمع وجود امام و مقتدایش به پرواز درآمد و از بذل و بخشش آنچه در توان داشت در این راه دریغ نکرد. شهید بیانلو پس از پشت سر نهادن سال اول دانشسرای کشاورزی، تحصیل را رها کرد و به صف عظیم عاشقان طریقت روح الله پیوست و سلاح دفاع از انقلاب اسلامی را بر دوش گرفت و به مصاف دشمن زبون رفت.

این دلیر مرد جوان، حضور عناصر بیگانه پرست را در کردستان، ناموجه تلقی می کرد و با همه توان می کوشید تا با خشکاندن ریشه های این توطئه شوم، بار دیگر صلح، صفا و آرامش را به کشور اسلامی برگرداند و بر این عهد و پیمان، پایبند باقی ماند.

گنجی از صفا، صداقت، مروت و دینداری در وجود شهید بیانلو نهفته بود و وجودش در میان جمع همچون شمع منوری بود که به دیگران روشنایی می بخشید. این جوان پایبند به مسائل دینی، اهل راز و نیاز بود و زندگی را در پاکی و دوری از محرمات تفسیر می کرد.

شهید بیانلو، وجود انقلاب را فرصت مغتنمی می شمرد تا جوانان با دفاع از آن، ناخالصی های وجودشان را پاک کنند و پیوسته سپاسگذار کرامتی باشند که حضرت دوست در حق آن ها روا داشته است.

لذا زمانی که پای در رکاب خورشید نهاد و راهی سرزمین مردانگی ها شد، این گونه به پدرش عرضه داشت: به پاس لطف حق در عطای فرزندی که امروز افتخار سربازی انقلاب اسلامی را دارد، شکر گذار باشید و آنگاه که پیکر بی روح فرزندتان را به آغوش می کشید، به یاد مظلومیت امام حسین (ع) و فرزندان خردسالش اشک بریزید و به عنوان پدر دلاورمردی از دیار آزادگان، خدای ناخواسته با عجز و لابه زمینه شادی و سرور دشمنان را فراهم نکنید؛ باید بر مرگ با عزت خندید و آفرین گفت.

شهید بیانلو مادر را زینبی از زینبیان قرن می نامد و از ایشان می خواهد صبر را زیبنده رفتارش قرار دهد و از چشمه سار عاطفه و احساسش بر شهدای کربلا درود و رحمت حق را مسئلت نماید؛ که این چنین بابی را به روی فرزندان اسلام باز نموده اند.

شهید گنجعلی بیانلو در روزهای آخر عمر، خبر از سفری به طول ابدیت را به دوستانش می دهد و از اینکه زمان شکستن قفس تن رسیده است، به خود می بالد. شهید بیانلو در عملیات نصر 1 جسم خاکیش را نردبان عروج می کند و با چهره ای سرخ و جسممی پاره پاره، آسمانی می شود و در بیست و نهم روز از فروردین ماه سال 1366 در روستای هزار قله مریوان بر اثر ترکش خمپاره، بذر وجودش در بارگاه مقدس الهی جوانه می زند و جاودانه می شود.


نگارنده : erostami در 1393/10/10 11:47:41


نظرات :