نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
کتاب نقشه های خاکی تا پایان اسفندماه سال جاری چاپ و رونمایی خواهد شد
دبیر کنگره پیشمرگان مسلمان کرد: کتاب نقشه های خاکی که گذری بر زندگی و خاطرات سردار شهید محمدامین رحمانی است تا پایان اسفندماه سال جاری، چاپ و رونمایی خواهد شد.


علی کلوندی دبیر کنگره پیشمرگان مسلمان کرد در گفتگو با خبرنگار پیشمرگ روح الله، از چاپ و رونمایی کتاب نقشه های خاکی تا پایان اسفندماه سال جاری خبر داد و گفت: این کتاب به شرح زندگی و خاطرات شهید محمدامین رحمانی، فرمانده گردان ضربت سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی استان کردستان پرداخته است.

مدیر مرکز حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس سپاه بیت المقدس، حمایت از تولیدات فرهنگی و ماندگار مربوط به حوزه دفاع مقدس و شهدای پیشمرگان مسلمان کرد را رسالت این مرکز دانست و ابراز داشت: این مرکز در راستای زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدای جان بر کف استان، از نویسندگان و فعالان حوزه دفاع مقدس در زمینه چاپ کتاب حمایت می کند.

وی هم چنین از تدوین کتاب تاریخچه شکل گیری سازمان پیشمرگان مسلمان کرد خبر داد و اظهار داشت: کتاب مذکور بعد از 2 سال تحقیق و پژوهش در اردیبهشت ماه سال 1394 رونمایی خواهد شد.

دبیر کنگره پیشمرگان مسلمان کرد محتوای کتاب تاریخچه شکل گیری سازمان پیشمرگان مسلمان کرد را بررسی نقش مردم کردستان در مبارزه با رژیم پهلوی و پیروزی انقلاب اسلامی و هم چنین نقش سازمان پیشمرگان مسلمان کرد در مبارزه با گروهک های ضد انقلاب و دشمن بعثی عنوان کرد و یادآور شد: با توجه به اینکه سازمان پیشمرگان مسلمان کرد نقش قابل توجهی در برقراری امنیت پایدار و دفاع از کیان اسلامی در برابر تهدیدات دشمنان قسم خورده انقلاب داشته و از طرفی هم تا کنون هیچ کتابی در این زمنیه نگارش و به چاپ نرسیده است، لذا چاپ این کتاب می تواند منبع مناسبی برای پژوهشگران در این راستا باشد.

مدیر مرکز حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس سپاه بیت المقدس یکی از مأموریتهای این مرکز را به تصویر کشیدن شرح حماسه ها و دلاورمردی های شهدای استان کردستان دانست و گفت: این مرکز در راستای زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا، از ابتدای سال 93 تا به امروز، سه عنوان کتاب با عناوین حماسه ی دولاب به قلم علی اکبر رنجبران که به شرح واقعه حماسه دولاب و شهدای این خطه از کشورمان پرداخته است، کتاب شعر غزل حماسه ها و هم چنین گلزخم گلوله ها به قلم شاعر کردستانی منصور دولتی، چاپ و رونمایی کرده است.


نگارنده : erostami در 1393/12/11 13:50:10


نظرات :