نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
کاروان های اعزامی به سرزمین های نور، باید سفیران شهدا باشند
جانشین فرمانده سپاه بیت المقدس در مراسم اعزام دومین کاروان دانشجویان کردستان به مناطق عملیاتی جنوب گفت: کاروان های اعزامی به سرزمین های نور باید سفیران شهدا باشند و بعد از بازگشت از این سفر معنوی سیره شهدا را در سطح دانشگاه ها پیاده نمایید.

به گزارش پیشمرگ روح الله، سرتیپ دوم پاسدار حمزه فلاح جانشین فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان در مراسم اعزام کاروان راهیان نور ویژه بانوان که در سالن آمفی تئاتر دانشگاه پیام نور سنندج برگزار شد ضمن تشکر از مجموعه دست اندر کاران اردوهای راهیان نور گفت: توفیق راه یافتن به سرزمین های نور بسیار ارزشمند است و قشری که این توفیق را به دست می آورد باید قدر دان این مسئاله باشد.

سردار فلاح شهدا را منتخبان الهی دانست و افزود: همانگونه که شهدا منتخبان پروردگار بوده اند، افرادی هم که پای در کربلای ایران؛ شلمچه، هویزه، اروندکنار و طلائیه می نهند، منتخبان شهدا هستند که برای خالص شدن به این مناطق اعزام می شوند و افرادی که راهی این سرزمین ها هستند، باید آثار و نتایج این سفر را در خود پرورش دهند.

وی مناطق عملیاتی جنوب را قدم گاه شهدا دانست و ابراز داشت: شهدا از تمیلات مادی گذشتند تا بتوانند از انقلاب و اسلام دفاع کنند، پس این مناطق قطعه ای از بهشت است و عزیزانی که امروز توفیق حضور در این مناطق را به دست آورده اند، باید با دیده دل، اخلاص شهدا را نظاره گر باشند.

جانشین فرمانده سپاه بیت المقدس کاروان اعزامی به سرزمین های نور را سفیران شهدا خواند و اظهار داشت: شما عزیزان باید بعد از بازگشت از این سفر معنوی سیره شهدا را در سطح دانشگاه ها پیاده نمایید و اخلاق و رفتار شهدا را که با حضور در این مناطق با آن آشنا خواهید شد به دیگر دوستانتان منتقل نمایید.

سردار فلاح حضور در این مناطق را دلیلی بر تفکر و تدبر در اخلاق و رفتار شهد دانست و گفت: نگاه به رودخانه خروشان اروندکنار، باید شما را به تفکر وادار نماید که چگونه یک انسان توانسته است از این رودخانه خروشان عبور کند و به دل دشمن بزند! آیا این موفقیت راهی غیر از ایمان و توکل به خدا دارد؟ آیا انسان می تواند بدون داشتن ایمان قوی دل به چنین دریای خروشانی بزند؟

جانشین فرمانده سپاه بیت المقدس با اشاره به خاطره ای از شهید جعفر روستا، خط شکن لشلر 25 مازندارن گفت: نیروهای غواص برای گذر از رودخانه اروند، طناب به دور کمر خود می بستند و به دریا می زدند، شهید جعفر روستا یکی از مردانی بود که به عنوان جلودار، سر طناب را به دست می گرفت و از رودخانه عبور می کرد، زمانی که از شهید بزرگوار سؤال شد: شما طناب خود به دست چه کسی می دهید؟ پاسخ داد: «جلودار من آقا امام زمان (عج) است». پس شما عزیزان باید طناب زندگی خود را به دست شهدا بدهید تا در تلاطم امواج زندگی به مشکل برنخورید.

سردار فلاح با اشاره به کار و تلاش شبانه روزی شهدا ابراز داشت: شهدای گرانقدر هشت سال دفاع مقدس، ضرب المثل به آب و آتش زدن را به نمایش گذاشتند و برای دفاع از انقلاب اسلامی در زیر آتش سنگین دشمن، دل به دریای خروشان زدند تا ما امروز بتوانیم در سایه امنیت و آرامش زندگی کنیم.

وی گل سرسبد شهدای دانشجو را شهید حسین علم الهدی نامید و گفت: این شهید بزرگوار علاوه بر بار علمی و عملی، فرهنگ دینی و اعتقادی خود را به حدی رسانده بود که در برابر دشمن ایستاد و شمایی که به این مناطق اعزام می شوید باید بتوانید سیره این شهید عزیز را در زندگی خود پیاده کنید و سبک زندگی خود را بر سبک و سیره این شهدای عزیز منطبق نمایید.


نگارنده : erostami در 1393/12/16 13:38:53


نظرات :