نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
بزرگداشت سالروز حماسه دولاب برگزار شد + تصاویر
مراسم بزرگداشت سالروز حماسه دولاب و یادواره 18 تن از شهدای این روستا در مسجد این روستا برگزار شد.به گزارش پیشمرگ روح الله
، مراسم بزرگداشت سالروز حماسه دولاب با حضور سرتیپ پاسدار حسن رستگار پناه، سرتیپ دوم پاسدار حمزه فلاح، مدیران کل استان کردستان و خانواده و اهالی روستای دولاب در مسجد این روستا برگزار شد.

در ابتدای این مراسم آقای فرد ضمن خوش آمدگویی به حضار، امنیت و آرامش منطقه را حاصل خون شهیدان دانست و ابراز داشت: نیت ما از حضور در این مکان مقدس، گرامی داشتن یاد و خاطره 18 تن از شهدای دولاب است که در روز 25 اسفندماه سال 1360 مظلومانه به شهادت رسیدند.

سرهنگ پاسدار عبدالحسین یوسفی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سنندج، حماسه دولاب را برگ زرین این خطه از کشورمان دانست و افزود: حماسه ای که مردم روستای دولاب خلق کردند، قطره ای از حماسه عاشوراست.

وی گرامی داشت اهداف شهدای حماسه دولاب را وظیفه همه مردم منطقه دانست و ابراز داشت: مردم روستای دولاب از زن و مرد و پیر و جوان در مقابل گروهک ها ایستادند و اجازه نداند که گروهک ها این روستا را به عنوان پایگاه خود قرار دهند و ما امروز وظیفه داریم که خون پاک شهدای روستای دولاب را قدر بنهیم.

در ادامه برنامه پیشمرگ مسلمان کرد، محمدرحیم محمدویسی با بیان خاطراتی از روز حماسه آفرینی مردم روستای دولاب، بخشی از خاطرات این روز را یک بار دیگر در ذهن ها زنده کرد.

در پایان این مراسم نیز گروه دف نوازی روستای درویش به اجرای برنامه پرداختند.


نگارنده : erostami در 1393/12/24 12:24:11


نظرات :