نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
علاوه بر نام شهدا باید سیره شهدا هم در زندگی ما جریان داشته باشد
جانشین فرمانده سپاه بیت المقدس خروجی یادواره های شهدا را تجدید پیمان با شهدا و سیره شهدا دانست گفت: همانگونه که نام و یاد شهدا در بین ما زنده است باید سیره و راه شهدا هم در بین ما زنده باشد.


به گزارش پیشمرگ روح الله، سرتیپ دوم پاسدار حمزه فلاح جانشین فرمانده سپاه بیت المقدس، در یادواره شهدای حماسه دولاب که در مسجد این روستا برگزار شد ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای این روستا، گفت: همانگونه که امام خمینی (ره) می فرمودند: شهدا ولی نعمتان ما هستند و بعد از چهارده سال دوری از وطن هنگامی که وارد ایران شدند، در مرتبه اول به بهشت زهرای تهران رفتند و مقام شامخ شهدای انقلاب را ارج نهادند، ما هم باید یاد و خاطره شهدا را گرامی بداریم.

وی با قرائت آیه 169 سوره مبارکه آل عمران «وَلا تَحسَبَنَّ الَّذينَ قُتِلوا في سَبيلِ اللَّهِ أَمواتًا ۚ بَل أَحياءٌ عِندَ رَبِّهِم يُرزَقونَ» گفت: همانگونه که شهدا نزد پروردگار خود روزی می خورند پس احتیاجی به این گونه مراسمات ندارند بلکه این ما هستیم که برای دور نماندن از کاروان شهدا به این گونه مراسمات احتیاج داریم تا بتوانیم سیره شهدا را الگوی زندگی خود قرار دهیم.

جانشین فرمانده سپاه بیت المقدس خروجی یادواره های شهدا را تجدید پیمان با شهدا و سیره شهدا دانست و اظهار داشت: همانگونه که نام و یاد شهدا در بین ما زنده است باید سیره و راه شهدا هم در بین ما زنده باشد و راه و رسم شهدا ایثار، عبادت، خدمتگزاری، صداقت، ادب، احترام است و باید این ویژگی ها در ما ساری و جاری باشد.

سردار فلاح با اشاره به صحبت های وزیر امور خارجه شوروی سابق بعد از ملاقات با امام خمینی (ره) که گفته بود: انسان با دیدن عظمت امام خمینی(ره) به لرزه می افتد، ابراز داشت: همین امام با تمام عظمتش می فرماید: خدایا من را با شهدا محشور گردان و این جمله امام (ره) نشان دهنده عظمت مقام شهید و شهادت است.

وی هم چنین با یادآوری بوسه رهبر انقلاب بر تابوت شهید صیاد شیرازی این مسئاله را نشان دهنده احترام ولی امر مسلمین به شهدا دانست و گفت: این موضوع تلنگری است برای ما که سیره شهدا را الگوی خود قرار دهیم و سبک زندگی خود را بر اساس سیره و روش شهدا قرار دهیم.


نگارنده : erostami در 1393/12/24 12:26:56


نظرات :