نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
بعد از شهادت من ادامه دهنده راهم باشید
شهید اصغر حیدری قبل از عملیات طریق القدس که در منطقه بستان صورت گرفت، به مرخصی می آید و بود به دوستانش می گوید: من به جبهه رفته ام تا راه شهید یدالله ضیایی را ادامه دهم و شما هم بعد از شهادت من، ادامه دهنده راه من باشید.

به گزارش پیشمرگ روح الله، شهید اصغر حیدری در روز یکم بهمن سال 1338در شهر سریش آباد از توابع شهرستان قروه دیده به جهان گشود. پدر و مادرش احمدعلی و سیمین نام داشتند. شهید حیدری درس و مدرسه را تا اخذ دیپلم ادامه داد و بعد از آن لباس مقدس سربازی را بر تن کرد و جهت دفاع از کیان اسلامی از طریق لشکر 92 اهواز راهی مناطق عملیاتی شد.

شهید اصغر حیدری در هشتمین روز از آذرماه سال 1360 در منطقه عملیاتی بستان به مقصود خود دست یافت و با عروجی خونین به مقام والای شهادت نائل آمد. مزار منور این شهید عزیز در گلزار شهدای شهر سریش آباد قرار دارد.

برگهای سبز

روز عاشورا بود و مردم شهر در سوگواری سیدالشهدا علیه السلام می گریستند و عزاداری می کردند و ما نمی دانستیم که اصغر برگشته است، اما من به طور تصادفی اصغر را در میدان شهر دیدم، پیش او رفتم و گفتم: اصغر جان چطور شد که آمدی؟ گفت: عمه جان! خدا توفیق داد که در عزاداری اینجا سهمی داشته باشم.

اهل نماز و روزه بود و به کلاس های قرآن علاقه داشت. اصغر به نماز اول وقت اهمیت می داد و بعد از پایان نماز قرآن تلاوت می کرد.

سال 1359بعد از اینکه شهید یدالله ضیایی در منطقه کنجان چم ایلام به شهادت رسید، تعدادی از دوستانش از جمله شهید علی اسفندیاری اصرار داشتند به جبهه بروند، اما اصغر معتقد بود نباید درس و مدرسه را رها کرد و خودش هم به گفته خودش عمل کرد. بعد از اتمام سال تحصیلی و اخذ دیپلم به سوی جبهه ها حق علیه باطل اعزام شد. قبل از عملیات بستان وقتی که به مرخصی آمده بود به دوستانش گفته بود: من به جبهه رفته ام تا راه شهید ضیایی را ادامه دهم و شما هم بعد از شهادت من، ادامه دهنده راه من باشید. این پرستوی مهاجر در همان عملیات به مقام والای شهادت نائل آمد.


نگارنده : erostami در 1394/1/18 10:28:29


نظرات :