نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
نقطه اوج کتاب، ولایت مداری و علاقه شهید به ولی فقیه زمان است
حجت الاسلام محمد مهدی لطیفی نویسنده کتاب طلایه دار معرفت: روحیه ولایت مداری و عشق شهید ملا مصطفی مردوخی به امام خمینی(ره) را یکی از نقاط اوج این کتاب عنوان کرد.

حجت الاسلام محمد مهدی لطیفی نویسنده کتاب طلایه دار معرفت در گفتگو با خبرنگار پیشمرگ روح الله، نگارش این کتاب را در راستای برگزاری کنگره پیشمرگان مسلمان کرد عنوان کرد و اظهار داشت:موضوع کتاب طلایه دار معرفت زندگینامه و بیان خاطرات شهید ملا مصطفی مردوخی می باشد. شهید ملا مصطفی مردوخی از روحانیون مبارز روستای دزلی سروآباد می باشد که توسط گروهک کومله مظلومانه به شهادت می رسد.

وی کتاب طلایه دار معرفت را حاصل قریب به نود روز تحقیق، پژوهش و مصاحبه عنوان کرد و ابراز داشت: برای گردآوری این مجموعه علاوه بر مصاحبه با همرزمان و خانواده این شهید عزیز از کتب و جزواتی که قبلاً در این راستا جمع آوری شده بود هم استفاده شده است.

حجت الاسلام لطیفی انگیزه و مشوق اصلی خود را در نگارش خاطرات شهید ملا مصطفی مردوخی را تأثیر روحانیت بر جامعه عنوان کرد و اظهار داشت: در روایت آمده است «مداد العلماء افضل من دماء الشهداء» یعنی مداد و قلم علما از خون شهدا بالاتر است، چون مداد عالم است که شهید را پرورش می دهد، به همین علت تصمیم گرفتم که زندگی نامه و خاطرات این پیشمرگ شهید روحانی را به رشته تحریر درآورم و گوشه ای از جان فشانی های یکی از روحانیون مبارز اهل تسنن منطقه را در برقراری امنیت بازگو نمایم.

نگارنده کتاب طلایه دار معرفت، در بررسی شخصیت ملا مصطفی مردوخی گفت: شهید ملا مصطفی مردوخی قبل از پیروزی انقلاب اسلامی با نهضت امام خمینی (ره) آشنا می شود و دست به اقداماتی بر علیه رژیم پهلوی می زند و بعد از انقلاب هم سلاح به دست می گیرد و به مقابله با گروهک های خود فروش می رود. اگر ما بتوانیم این شهیدان عزیز را به نسل امروز بشناسانیم، گام بزرگی را در زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدای عزیز برداشته ایم.

حجت الاسلام لطیفی روحیه ولایت مداری و عشق شهید ملا مصطفی مردوخی به امام خمینی(ره) را یکی از نقاط اوج این کتاب عنوان کرد و گفت: شهید ملا مصطفی مردوخی بعد از شنیدن ورود حضرت امام (ره) به ایران، به دیدار امام خمینی(ره) می شتابد و با بنیانگذار انقلاب بیعت می کند، که این نشان دهنده ولایت مداری و علاقه ایشان نسبت به ولی فقیه زمان می باشد. یکی دیگر از نقاط ویژه زندگی شهید مردوخی شهادت این شهید عزیز می باشد که بعد از تحمل چند روز اسارت، قریبانه به شهادت می رسد و گروهک کومله پیکر مطهر این شهید عزیز را در زیر پل سنته سقز رها می کند و مردم بعد از چند روز جنازه این شهید را پیدا و دفن می نمایند.


نگارنده : erostami در 1394/3/23 13:13:38


نظرات :