نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
شهیدی که دل بستگی عجیبی به جبهه و جنگ پیدا کرده بود
گروهبان یکم شهید فریدون احمدی به جبهه و جنگ دل بستگی عجیبی پیدا کرده بود، به طوریکه هرگاه به مرخصی می آمد، خیلی زود خودش را برای بازگشت به جبهه آماده می کرد.


به گزارش پیشمرگ روح الله، گروهبان یکم شهید فریدون احمدی روز چهارم اردیبهشت ماه سال 1339 در شهرستان قروه دیده به جهان گشود. پدرش رجبعلی و مادرش نصرت نام داشت. پدرش کاسب بود و از این طریق زندگی ساده خانواده اش را اداره می کرد. فریدون در کنار خانواده رشد و نمو یافت و ایام کودکی اش به بازی گذشت و با رسیدن به سن یادگیری علم و دانش در یکی از مدارس شهر ثبت نام کرد.

شهید احمدی با پشت سر نهادن دوره ابتدایی در مدرسه راهنمایی دهخدا به ادامه تحصیل پرداخت و همزمان با روزهایی که مردم بر علیه رژیم ستمشاهی به پا خاسته بودند، مقطع راهنمایی را با اتمام رسانید و موفق به اخذ مدرک سیکل شد. در سال1359 وارد نیروی هوائی ارتش شد و با گذراندن دورهای آموزشی با درجه گروهبانی در پایگاه سوم شکاری همدان شروع به کار نمود.

آغاز به کار شهید احمدی در ارتش مصادف شد با شروع جنگ تحمیلی و حمله ددمنشانه رژیم بعث عراق؛ همین امر فعالیت در ارتش و نظام را در آن ایام سخت تر کرده بود و نظامیان در آن ایام، شبانه روز در فعالیت بودند و بیشتر وقتها را در مأموریت به سر می بردند؛ بویژه افرادی مثل شهید احمدی که مسئولیت راهداری و دیده بانی هواپیمایی را عهده دار بودند.

اقتضای شغلی ایشان ایجاب می کرد که مدام در مأموریت باشند. در دوران جنگ تحمیلی به مناطق عملیاتی دزفول، گیلانغرب، دهلران و ایلام اعزام می شد. به جبهه و جنگ دل بستگی عجیبی پیدا کرده بود، به طوریکه هرگاه به مرخصی می آمد، خیلی زود خودش را برای بازگشت به جبهه آماده می کرد.

سرانجام بعد از دو سال خدمت در ارتش و ماه ها حضور چشمگیر در مناطق عملیاتی در حالی که مدت زیادی از آغاز زندگی مشترک و ازدواجش نگذشته بود در بازگشت از مأموریت جنگی سایت ایلام ـ که داوطلبانه حضور پیدا کرده بود در بیستم آذرماه 1362 در جاده صالح آباد همدان بر اثر سانحه تصادف به مقام رفیع شهادت نائل آمد و در جوار مزار شهدای زادگاهش در دل خاک آ رام گرفت. از این شهید بزرگوار یک فرزند پسر به یادگار مانده است.//


نگارنده : erostami در 1393/9/12 12:49:27


نظرات :