نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
شهیده جلیله افشاری به همراه طفلی که در رحم داشت به شهادت رسید
یازده ماه از ازدواج شهیده جلیله افشاری می گذشت و مانند همه جوانان آرزوهای دور و دراز زیادی را در سر داشت و لحظه شماری می کرد تا هر چه زودتر ثمره زندگی مشترکی که کمتر از یک سال از شکل گیری آن می گذشت را ببیند. همه انتظار قدم نورسیده را می کشیدند.


به گزارش پیشمرگ روح الله، شهیده جلیله افشاری فرزند حسین در روز پانزدهم اسفندماه سال 1345 در شهر بانه دیده به جهان گشود. بعد از سپری کردن دوران کودکی وارد مدرسه شد و تا پایان مقطع راهنمایی در مدرسه صدیقه رودباری بانه تحصیل کرد ولی به علت ازدواج ترک تحصیل کرد.

یازده ماه از ازدواجش می گذشت و مانند همه جوانان آرزوهای دور و دراز زیادی را در سر داشت و لحظه شماری می کرد تا هر چه زودتر ثمره زندگی مشترکی که کمتر از یک سال از شکل گیری آن می گذشت را ببیند. همه انتظار قدم نورسیده را می کشیدند.

در روز 15 خرداد سال 1363 در حالی که باردار بود و هجده بهار بیشتر از عمرش نگذشته بود مظلومانه بر اثر بمباران هوایی دشمن بعثی به همراه مادرش شهیده نوش آفرین کریمی به شهادت رسید و پیکر پاکشان در گلزار شهدای سلیمان بگ بانه به خاک سپرده شد.

ماه رمضان بود و جمیله کسالت داشت و هر چه ما اصرار می کردیم که روزه اش را فطار کند قبول نمی کرد. نزدیک ظهر بود که حالش بدتر شد، هر چه گفتم که تو نمی توانی روزه ات را بگیری، گوش نکرد. سجاده اش را پهن کرد و نمازش را اقامه کرد. بعد از نماز او را به دکتر بردم، در بیمارستان اجازه نداد به او آمپول بزنند؛ گفت: روزه ام باطل می شود. با همان وضع به منزل برگشتیم. نزدیکی های اذان بود، اول نمازش را به جا آورد و بعد از آن با یک لیوان شیر و مقداری خرما روزه اش را افطار کرد و داروهایش را مصرف کرد(آقای ناجی رحیمی ـ همسر شهیده).

وقتی که خواهرم شهید شد، سن و سال زیادی نداشتم؛ اما با این حال خیلی از رفتارهای خواهرم را به یاد دارم. پایه اول دبستان بودم، روزی خانم معلم به کلاس آمد و مرا صدا کرد و در میان دوستانم مرا تشویق کرد و جایزه ای به من داد. من خیلی خوشحال بودم و در پوست خودم نمی گنجیدم، ولی موضوعی ذهن کوچکم را به خود مشغول کرده بود که چرا در این موقع از سال مرا تشویق می کنند؟ و چراهای دیگر؟ تا اینک بعدها فهیمیدم این کار خواهرم جمیله بوده که برای اینکه مرا تشویق به درس خواندن بکند این کار را انجام داده است(خانم نرگس افشاری ـ خواهر شهیده).


نگارنده : erostami در 1393/9/23 13:47:10


نظرات :