نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
عمری که در سیاه چال های طرفداران خلق سپری شد
جهادگر شهید جهانبخش حیدری به جرم طرفداری از انقلاب اسلامی توسط ضد انقلاب دستگیر و مدتی از عمرش را در سیاه چال هایی که طرفداران خلق برای خلقشان ساخته بودند سپری کرد و پس از آزادی مجدداً به فعالیت پرداخت و به صورت شبانه روزی در حال تلاش و کوشش در راستای عمران و آبادانی منطقه بود.

به گزارش پیشمرگ روح الله
، جهادگر شهید جهانبخش حیدری، روز ششم خردادماه سال 1337 در روستای درویش خاکی از توابع شهرستان بیجار دیده به جهان گشود، اما افسوس؛ او زمانی دیدگانش به فروغ آفتاب این جهان روشن شد که پیشتر، پدرش روی در نقاب خاک کشیده و زندگی را وداع گفته بود. ایشان در کنار مادری مصمم و مهربان بزرگ شد و راهی مهد علم و دانش گردید و دوران ابتدایی را در زادگاهش با موفقیت به پایان رساند.

عدم وجود مدرسه راهنمایی در روستا و عزم جهانبخش برای ادامه تحصیل، مادرش را بر آن داشت تا علی رغم فقر مالی، زمینه ادامه تحصیل دلبندش را در بیجار فراهم کند. این مادر فداکار توانست با زحمات فراوان این مهم را به انجام برساند و فرزندش را برای آموختن راهی شهر کند.

جهانبخش با جِد و جهد بسیار به ادامه تحصیل پرداخت و با اینکه عفریت فقر همیشه همراهش بود، اما صبر و بردباری این روستازاده، او را تا دوره متوسطه پیش برد و پس از آن، شدت فقر مالی باعث شد جهانبخش درس و مدرسه را رها کند و برای امرار معاش راهی تهران شود. ایشان در سال 1356 عازم خدمت سربازی شد و هنوز چند ماهی از دوران خدمتش سپری نشده بود که فرمان امام و مقتدایش را لبیک گفت و پادگان را ترک کرد و به زادگاهش بازگشت و در اجرای اوامر رهبر فرزانه انقلاب اسلامی در مبارزه با رژیم سفاک پهلوی لحظه ای دریغ نکرد و در صحنه مبارزه با حکومت حضور فعال و پر رنگی داشت.

با پیروزی انقلاب اسلامی، به خدمت این نظام الهی درآمد و فعالیت خود را ابتدا در دفتر عمران حضرت امام خمینی(ره) و سپس در جهاد سازندگی آغاز کرد و همزمان به عنوان پاسدار ذخیره به عضویت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیجار درآمد و فعالیت گسترده ای را به منظور زدودن آثار فقر و فلاکت از چهره نقاط محروم این شهرستا آغاز کرد و در عین حال از همکاری با سپاه نیز غافل نبود و به جرم طرفداری از انقلاب اسلامی توسط ضد انقلاب دستگیر و مدتی از عمرش را در سیاه چال هایی که طرفداران خلق برای خلقشان ساخته بودند سپری کرد و پس از آزادی مجدداً به فعالیت پرداخت و به صورت شبانه روزی در حال تلاش و کوشش در راستای عمران و آبادانی منطقه بود. ایشان در سال 1362 تصمیم به ازدواج گرفت، مراسم نامزدی انجام گرفت، اما در دو مرحله که قصد عروسی داشت، به دلیل ضرورت های که برای انجام مأموریت های اداری وجود داشت، این مراسم را به تعویق انداخت و در نهایت او شاهد شهادت را در آغوش کشید و در روز چهاردهم مردادماه سال 1362 در روستای خوش مقام در کمین کید و نفاق عناصر ضد انقلاب افتاد و مرغ روحش در آسمان بی انتهای عشق حق به پرواز درآمد.


نگارنده : erostami در 1393/10/6 13:31:37


نظرات :