نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
دانش آموزی که سنگر جبهه را برتر از سنگر مدرسه می دانست
دانش آموز شهید پیمان امیری با دوست و همرزمش شهید عبدالناصر رشیدیان عهد و پیمان بسته بود که درس رزم و شهادت را در یک سنگر به پایان برسانند و تشخیص دادند که سنگر جبهه های حق علیه باطل برتر از مدرسه است.


به گزارش پیشمرگ روح الله
، دانش آموز شهید پیمان امیری فرزند محمد علی در روز ششم مردادماه سال 1349 در یک خانواده مذهبی و متدین در شهر دیواندره دیده به جهان گشود و در سن 6 سالگی وارد مدرسه شد و تا سال دوم راهنمایی به تحصیلاتش ادامه داد. با شروع جنگ تحمیلی شهید پیمان امیری تصمیم می گیرد با حضور در جبهه ها به دفاع از دین و میهن اسلامی بپردازد.

شهید امیری پس از ثبت نام در سپاه دیواندره به پادگان هفتم تیر سنندج اعزام و در آنجا ضمن گذراندن یک دوره آموزشی کوتاه مدت نظامی راهی مناطق عملیاتی جنوب می شود و پس از یک هفته اقامت در جبهه جنوب به درخواست خودش و شهید عبدالناصر رشیدیان که از همرزمان ایشان بوده راهی جبهه های غرب می شود.

شهید پیمان امیری از لحاظ رفتار و اخلاق زبانزد خاص و عام بود و همواره در مراسم های مذهبی مدرسه حضور فعال داشت. شهید امیری با دوست و همرزمش شهید رشیدیان عهد و پیمان بسته بود که درس رزم و شهادت را در یک سنگر به پایان برسانند و تشخیص دادند که سنگر جبهه های حق علیه باطل برتر از مدرسه است.

شهید در چندین عملیات علیه بعثیون شرکت نمود تا اینکه در روز هفدهم تیرماه سال 67 در چناره عراق به هنگام آوردن آب از چشمه ای که در اختیار دشمن بود؛ بر اثر ترکش خمپاره با همسنگرش شهید عبدالناصر رشیدیان به درجه رفیع شهادت نائل آمد و پیکر پاک و مطهرش در زادگاهش به خاک سپرده شد.


نگارنده : erostami در 1393/10/10 12:0:32


نظرات :