نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
پیشمرگی که برای حفظ اسلام با قامتی به بلندای شاهو در برابر سر سپردگان می ایستاد
با آنکه شهید احمد پیشانی در عملیات بیست و چهار روزه آزاد سازی شهر سنندج، عشقانه پایمردی کرد اما، با شروع عمیات های عمقی در منطقه کامیاران و اورامان، به دیارش بازگشت و برای نجات مردم محروم منطقه و حفظ اسلام با قامتی به بلندای شاهو در برابر سر سپردگان اجانب ایستاد.


به گزارش پیشمرگ روح الله، شهید احمد پیشانی در اسفند ماه سال1331 گل های شادی را بر لبان پدر و مادرش شکوفا کرد. هفت بهار بیشتر از تقویم زندگیش طی نشده بود که دستان اجل او را از سایه سار محبت پدر محروم کرد. فوت پدر، تعادل زندگی احمد را به هم ریخت و او مجبور شد از همان دوران کودکی برای امرار معاش تلاش کند و موجبات امیدواری مادر را فراهم نماید .

لذا به ناچار از تحصیل بازماند. احمد از همان دوران کودکی در اجرای دستورات دینی، بسیار ساعی و پر تلاش بود. زمانی که به سن سربازی رسید، عازم خدمت شد و پس از اتمام خدمت، ازدواج نمود که ثمره آن دو فرزند دختر است .

با آغاز خروش انقلابی مردم مسلمان ایران، او نیز به این قافله پیوست و هر آنچه داشت در طبق اخلاص گذاشت. با آغاز فعالیت گروهک های ضد انقلاب در منطقه، به مقابله با آنان برخاست و در جبهه حق طلبان قرار گرفت. زمانی که پیشمرگان مسلمان کرد، موفق شدند دیوار دفاعی ضد انقلاب را در شهر کامیاران که دروازه ورود به استان کردستان بود، فرو بریزند؛ احمد نیز به قافله عشق و ایثار پیوست و گوهر گرانبهای وجودش را بر سر دست گرفت تا تقدیم دوست نماید. با آنکه در عملیات بیست و چهار روزه آزاد سازی شهر سنندج، عشقانه پایمردی کرد اما، با شروع عمیات های عمقی در منطقه کامیاران و اورامان، به دیارش بازگشت و برای نجات مردم محروم منطقه با قامتی به بلندای شاهو در برابر سر سپردگان اجانب ایستاد.

خاطره ی فداکاری های این دلاورمرد در منطقه ی شاهینی، کوه شیرین سواره، عملیات آویهنگ، کوسالان و محور خامسان و گاورود ، خود کتابی مجزا می طلبد و در این مختصر مجال بیان این حکایت های مطول نیست

 این رزمنده پاک باخته ، سر انجام پس از ماه ها مجاهدت، در روز نوزدهم فروردین ماه 1362 در عملیات پاکسازی محور کشکمیر کامیاران آسمانی شد و به حق پیوست.


نگارنده : erostami در 1393/9/20 11:8:3


نظرات :