نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
روحانی شهیدی که با خودرو شخصی اش به نیروهای سپاه کمک می کرد
شهید ملا یدالله یوزی از ماشین شخصی اش برای انتقال نیروهای اسلام و رساندن آذوقه به آنان استفاده می نمود، افراد ضد انقلاب به ایشان هشدار داده بودند که دست از همکاری با سپاه پاسدارن بردارد، اما ایشان دست رد به سینه آن نامحرمان زد و شجاعانه به عمل صالح خویش ادامه داد.


به گزارش پیشمرگ روح الله، شهید ملا یدالله یوزی، پانزدهم اسفندماه 1335 در روستای یوزیدر از توابع بیلوار شهرستان کامیاران به دنیا آمد. پدرش محمدصالح کشاورز بود و از این راه امرا معاش می کرد. شهید یوزی در روستای پالنگان نزد ملا نعمت الله بشیری و فرزندش ملا سعید بشیری طلبگی کرده است و صرف و نحو عربی و برخی علوم دینی را آموخت. پس از پیروزی انقلاب اسلامی به عنوان راننده اتومبیل با سپاه پاسداران همکاری می کرد که روز 1362/6/23 در جاده گشکی منطقه کامیاران بر اثر کمین افراد ضد انقلاب، همراه چند تن از پاسداران انقلاب اسلامی به شهادت رسید و پیکر پاک و مطهرش در زادگاهش به خاک سپرده شد.

شهید یدالله یوزی به هنگام تظاهرات مردمی علیه رژیم سلطنتی نقش فعالی داشت. وقتی انقلاب اسلامی به پیروزی رسید برای حفظ انقلاب اسلامی و دفع شر دشمنان خصوصأ افراد ضد انقلاب و گروهک ها با نیروهای سپاه همکاری داشت.

از ماشین شخصی اش برای انتقال نیروهای اسلام و رساندن آذوقه به آنان استفاده می نمود، افراد ضد انقلاب به وی هشدار داده بودند که دست از همکاری با سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی بردارد، اما ایشان دست رد به سینه آن نامحرمان زد و شجاعانه به عمل صالح خویش ادامه داد، تا جایی که جان خویش را در راه آرمان های انقلاب نهاد.

خاطره ای از ایثار

بهار سال 1361 هنگام بازگشت از کامیاران، نزدیک روستای گازرخانی، اتومبیل متعلق به افراد سپاه پاسداران را دید که روی مین رفته و سرنگون شده و سرنشینانش صدمه دیده اند. کمتر کسی جرأت می کرد در جاده توقف کند، ولی شهید یدالله یوزی که دست از جان شسته بود، از ماشینش پیاده می شود و سرنشینان ماشین واژگون شده را نجات می دهد.


نگارنده : erostami در 1393/9/23 13:41:36


نظرات :