نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
حکومت اسلامی را یاری کنید تا عدل و داد در جهان برپا شود
تقوا پیشه کنید و از محرمات بپرهیزید! نگذارید گناهان بر دل شما حجابی بیفکنند و چشمان شما را از دیدن حقیقت محروم سازند! حکومت اسلامی را یاری کنید تا عدل و داد در جهان برپا شود و وعده الهی تحقق یابد.به گزارش پیشمرگ روح الله
، شهید ملا عمر امینی در روز نهم فروردین ماه 1341 در روستای ننور شهرستان بانه پا به عرصه هستی نهاد. پدرش عبدالله، کاسبی مختصری داشت. وقتی دو ساله بود مادرش را از دست داد. شش سالگی به مدرسه رفت و چون نه ساله شد پدرش وی را برای آموختن علوم دینی تشویق کرد. ایشان نزد امام جماعت روستای ننور برخی مقدمات را فرا گرفت و برای تکمیل معلومات خود به روستاهای اطراف هم چون بویین و هنگه ژال سفر کرد.

شهید امینی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به مرکز بزرگ اسلامی شهر بانه رفت. در راهپیمایی هایی که به مناسبت های مختلف برپا می شد شرکت می کرد. به افشاگری اعمال و نیات گروهک ها می پرداخت. بدین سبب افراد گروهک دمکرات وی را ربودند و پنج ماه در حبس، وی را شکنجه کردند.

سال 1363 هنگامی که همراه سایر اقشار مردم در مراسم پانزده خرداد شرکت کرده بود، بر اثر بمباران هوایی رژیم بعث عراق به شهادت رسید و پیکر پاکش را در زادگاهش به خاک سپردند.

پیام شهید

در یادداشتی که از شهید ملا عمر امینی به جای مانده است خطاب به جوانان چنین گفته است:« تقوا پیشه کنید و از محرمات بپرهیزید! نگذارید گناهان بر دل شما حجابی بیفکنند و چشمان شما را از دیدن حقیقت محروم سازند! حکومت اسلامی را یاری کنید تا عدل و داد در جهان برپا شود و وعده الهی تحقق یابد».


نگارنده : erostami در 1393/9/26 12:48:35


نظرات :