نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
دستان شهید رحیم امینی برای انفاق و کمک به محتاجان باز بود
نیمه های شب ماشینش را روشن می کرد و از خانه خارج می شد، به ما هم اطلاع نمی داد که کجا می رود. بعد از شهادتش متوجه شدم که برای انفاق به خانواده های نیازمند از خانه خارج می شده است.  


به گزارش پیشمرگ روح الله
، شهید رحیم امینی در هشتم شهریورماه سال 1322 در روستای زرینه از توابع شهرستان بانه و در میان خانواده ای متدین و مذهبی پا به عرصه گیتی نهاد. پدرش صالح و مادرش حنیفه نام داشت. شهید امینی از همان دوران کودکی طعم تلخ فقر و نداری را چشید؛ به طوریکه امکان تحصیل برایش فراهم نشد، اما اخلاق وادب را از خانواده ای اصیل به ارث برد و همه ایشان را به عنوان انسانی دین دار و با تقوا می شناختند. شهید امینی به انجام فرائض دینی پای بند بود و در نمازهای جمعه و جماعت حضور فعال داشت.

با پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران و تحمیل جنک از جانب حزب بعث عراق به عنوان پیشمرگ مسلمان کرد به عضویت سپاه بانه درآمد.

شهید امینی با زبان روزه به همراه جمع کثیری از اهالی شهر بانه و رزمندگان سپاه اسلام در پانزدم خردادماه سال 1363 بر اثر بمباران هوایی رژیم بعث عراق مظلومانه به شهادت رسید و روح بلندش به ملکوت اعلی پیوست. از این عزیز سفر کرده دو دختر به یادگار مانده است.

گاهی در تاریکی شب ماشین را روشن می کرد و از خانه خارج می شد و به کسی هم نمی گفت به کجا می رود. بعدها متوجه شدم برای افراد نیازمند که از قبل شناسایی کرده بود، مایحتاج زندگی و مواد خوراکی می برده است. بخصوص در مناسبت ها و اعیاد بیشتر به این کار می پرداخت(همسر شهید).


نگارنده : erostami در 1393/10/10 11:29:9


نظرات :