نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
توکل ما فقط به خداست و خدا هم بندگانش را کمک می کند
شهید آیینی در عملیات فتح المبین به خاطر لیاقت، شایستگی و شجاعتی که از خود نشان داده بود مورد تشویق قرار گرفته بود و زمانیکه که بستگان از ایشان در این مورد سؤال می کردند پاسخ می داد: همه این پیروزی ها ناشی از عنایت خداوند است، توکل ما در همه لحظات فقط به خداست و خدا هم بندگان خود را کمک می کند.


به گزارش پیشمرگ روح الله
، شهید غلامرضا آیینی در سوم اردیبهشت ماه سال 1337 در خانه محقر فرضعلی و ملک در شهرستان قروه پا به عرصه وجود نهاد. پدرش کارگری می کرد و با درآمدی که داشت زندگی اش را اداره می کرد. در همان کودکی با فقر و تنگدستی آشنا شد و با رسیدن به سن شش سالگی برای یادگیری علم و دانش به مدرسه رفت و در زادگاهش تحصیلات دوره مقدماتی و راهنمایی را پشت سر گذاشت و با اخذ مدرک سوم راهنمایی به دلیل مشکلات مالی از ادامه تخصیل بازماند.

شهید آیینی در سال 1354 با رسیدن به سن قانونی وارد ارتش شد و با پشت سر نهادن دوره های آموزشی با درجه گروهبان دومی و در رسته زرهی از مرکز آموزش درجه داری ترخیص گردید و پس از سازماندهی در لشکر 92 زرهی فعالیتش را در ارتش آغاز نمود. با گذشت یک سال از خدمتش در ارتش به سنت رسول اکرم(ص) لبیک گفت و ازدواج کرد.

همزمان با پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی(ره)، شهید آیینی در صف مدافعین نظام و انقلاب قرارگرفت. در سال 1358 اولین فرزندش مهدی دیده به جهان گشود و با اغاز جنگ تحمیلی با وجود داشتن همسر و یک فرزند در همان روزهای آغازین جمگ تحمیلی به مصاف دشمن بعثی رفت و در مناطق مختلف عملیاتی جنوب کشور از جمله اهواز، اندیمشک، هویزه، خرمشهر و... حضور پیدا کرد.

شهید آیینی تنها فرزند ذکور خانواده بود به هنگام رفتن به جبهه همواره مادرش بی تابی می کرد و مانع رفتن او می شد؛ اما ایشان مادر را دلداری می داد و می گفت: مادر جان! خداوند حافظ و نگهبان همه ماست. اگر من و امثال من به جبهه نرویم، چه کسی باید از این مملکت در مقابل دشمن دفاع کند؟ این را بدان کسی که در این شهر به جبهه نرود، مرد نیست و شهادت راه خدا هم لیاقت می خواهد. همواره می کوشید تا رضایت مادر را به دست آورد، یکسال از حضورش در جبهه می گذشت که دومین فرزندش مسعود در سال 1360 به جمع خانواده اضافه شد.

سرانجام پس از ماه ها پاسداری از مرزهای میهن اسلامی و شرکت در چندین عملیات در منطقه عملیاتی بصره بر اثر اصابت ترکش موشک دشمن بعثی از ناحیه سر مجروح و پس از انتقال به تهران در بیمارستان به شهادت رسید و در بیست و دوم تیرماه سال 1361 روح بلندش به آسمان پر کشید و پیکر غرق به خونش را در زادگاهش قروه کردستان به خاک سپردند.

عملیات فتح المبین

شهید آیینی در عملیات فتح المبین به خاطر لیاقت و شایستگی و شجاعتی که از خود نشان داده بود مورد تشویق قرار گرفت و ارتقای درجه پیدا کرد. تعداد زیادی عراقی در این عملیات به اسارت نیروهای خودی درآمده بودند، وقتی که بستگان از او در این باره سؤال می کردند می گفت: همه این پیروزی ها ناشی از عنایت خداوند است، توکل ما در همه لحظات فقط به خداست و خدا هم بندگان خود را کمک می کند(خانم خوشقدم میمنت آبادی ـ همسر شهید).


نگارنده : erostami در 1393/10/10 11:30:48


نظرات :