نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
پیشمرگی که به خاطر نفی سلطه جنود شیطان مجبور به هجرت شد
شهید محمدامین خانی پس از پیروزی انقلاب اسلامی، همچون دیگر همفکران مسلمان خود در کردستان، قاطعانه به نفی سلطه جنود شیطان پرداخت و در برابر آن ها ایستاد. فشارهای ضد انقلاب ایشان را مجبور کرد به شهر "کرمانشاه" هجرت کند. در آن جا همراه جمعی از یاران انقلاب، سازمان پیشمرگان مسلمان کرد را تحت نظر شهید محمد بروجردی تشکیل دادند.
به گزارش پیشمرگ روح الله
، شهید محمدامین خانی در اول خرداد ماه سال 1332، در روستای "پیچون" از توابع بخش "کلاترزان" شهرستان سنندج در خانواده ای مستضعف دیدگانش به فروغ هستی گشوده شد. آن گاه که ایام کودکی را سپری کرد، به علت عدم بضاعت مالی، از رفتن به مدرسه بازماند و از نعمت تحصیل محروم شد و از همان دوران، کار در کنار پدر را آغاز کرد و به کشاورزی پرداخت.

محمد امین در سال 1353 ازدواج کرد که ثمره آن پنج فرزند (یک پسر و چهار دختر) می باشد. ایشان علاوه بر کار در روستا، در بعضی از فصول سال، برای کار به دیگر شهرهای کشور می رفت و با زحمت و مشقت فراوان، برای امرار معاش خانواده اش تلاش می کرد.

شهید خانی در سال 1357، هنگامی که در تهران کار می کرد، فریاد خروش سکاندار کشتی انقلاب اسلامی را شنید و به آن لبیک گفت و چون قطره ای به اقیانوس بی انتهای امت پیوست. پس از پیروزی انقلاب اسلامی، چون دیگر همفکران مسلمان خود در کردستان، قاطعانه به نفی سلطه جنود شیطان پرداخت و در برابر آن ها ایستاد. فشارهای ضد انقلاب او را مجبور کرد به شهر "کرمانشاه" هجرت کند. در آن جا همراه جمعی از یاران انقلاب، سازمان پیشمرگان مسلمان کرد را تحت نظر شهید محمد بروجردی تشکیل دادند.

این پیشمرگ دلاور از اولین روز شروع عملیات های پاکسازی کردستان در صفوف رزمندگان حضور داشت. با پاکسازی شهرستان کامیاران، سنندج و دهگلان همراه قافله حق پرستان به سمت دیواندره، سقز، بانه و مریوان رفت و از خود شهامت ها و رشادت های فراوانی نشان داد. پس از تعقیب ضد انقلاب در مناطق فوق، وارد گردان ضربت حضرت رسول (ص) سپاه سنندج شد و در مسئولیت های مختلفی مانند: فرمانده مقر، فرمانده دسته، فرمانده جوله و فرمانده گروهان به مصاف ضد انقلاب رفت.

این مجاهد خستگی ناپذیر سرانجام در روز چهارم تیر ماه سال 1364 در درگیری با عناصر "کومله" در روستای "جعفر آباد" در حالی که فرماندهی گروهان 5 گردان حضرت رسول (ص) را به عهده داشت هدف تیر دشمن قرار گرفت و مجروح شد. او را ابتدا به کرمانشاه و سپس به تهران اعزام نمودند، اما مداوا کارساز نشد و این رهرو راه دین پس از 18 روز تحمل درد و رنج، آسمانی شد و به معبود و معشوقش پیوست.


نگارنده : erostami در 1393/12/5 13:16:14


نظرات :