نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
شیر زنی که جان بر سر آزاد اندیشی نهاد
فعالیت های گسترده شهیده فرشته باخویشی، عناصر ملحد کومله را وادار به عکس العمل نمود. آن های که دم از آزادی می زدند، نتوانستند آزاد اندیشی این زن مسلمان را تحمل نمایند؛ لذا ناجوانمردانه، منزل این بانوی قهرمان را مورد حمله قرار دادند و ایشان را در جوار منزلش به شهادت رساندند.

به گزارش پیشمرگ روح الله
، شهیده فرشته باخویشی در خردادماه سال 1339 در روستای «خشکین» از توابع شهرستان مریوان و در خانواده ای متدین دیده به جهان گشود و تحت تربیت والدینی مؤمن و متعهد، رشد و پرورش یافت. شهیده معظم به دلیل شرایط خاص اجتماعی آن روز موفق به تحصیل نشد. ایشان با اینکه درس نخوانده بود ولی از هوش و ذکاوت سرشاری برخوردار بود و هنرهای مختلفی را آموخته بود. ایشان همچون یاوری دلسوز همراه و همپای پدر و مادرش بود و در کمک و مساعدت به آنان همیشه آماده بود.

شهیده باخویشی در سال 1353 ازدواج کرد و در روستای «درگاشیخان» سکنی گزید، اما مدتی بعد همراه خانواده اش به شهر مریوان مهاجرت کرد. در سال 1363 به دلیل بمباران های مکرر رژیم بعث عراق، مجبور به ترک شهر مریوان شد و به اتفاق همسر و فرزندانش در روستای ننه رحل اقامت افکند.

شهیده باخویشی بانویی از خیل عاشقان و دلسختگان انقلاب اسلامی و از مریدان جان بر کف امام راحل بود؛ از همان ابتدای حضور نیروهای رزمنده در مریوان، همکاری خود را با مجموعه های ارزشی انقلاب اسلامی آغاز نمود.

شهیده باخویشی انقلاب اسلامی را تجلیگاه آرزوهایش می دانست و اعتقاد داشت: تنها امام خمینی است که می تواند در این روزگار نابسامان بار دیگر اسلام را احیا نماید و ارزش های دینی را در جامعه اسلامی نشر و گسترش دهد. ایشان تلاش در راستای حمایت از انقلاب اسلامی را وظیفه خود می دانست و در این زمینه از هیچ کوششی دریغ نمی کرد.

همه مردم روستای «ننه» شهر مریوان، شهیده باخویشی را به عنوان زنی انقلابی می شناختند. فعالیت های گسترده ایشان، عناصر ملحد کومله را وادار به عکس العمل نمود. آن های که دم از آزادی می زدند، نتوانستند آزاد اندیشی این زن مسلمان را تحمل نمایند؛ لذا در سحرگاه روز سی و یکم مرداماه سال 1366 منزل این بانوی قهرمان را مورد حمله قرار دادند وایشان را دستگیر کردند و در جوار منزلش تیرباران نمودند، تا برگ دیگری بر دفتر جنایت خود بیافزایند.


نگارنده : erostami در 1393/12/7 10:33:10


نظرات :