نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
چای ذغالی سید مصطفی
دیدن تصویر چای روی آتش، ناخودآگاه مخیله را به سمت انسان هایی می برد که خراب رفاقتند، ولی این بار جوانی مشغول آماده کردن چای ذغالی است که خراب رفاقت با خدا بود.


به گزارش پیشمرگ روح الله
، رزمندگان سپاه اسلام در هشت سال دفاع مقدس با حداقل امکانات رفاهی به مقابله با دشمنان دین خدا برخاستند، ولی گاهی این حداقل ها، آرزوی بسیاری از خانواده های امروزی می باشد. در تصویر پیش رو شهید سید مصطفی بیاتی در کنار آتش و کتری دوده گرفته مشغول آماده ساختن چای ذغالی است. اگرچه در نگاه اول این عکس اوج مظلومیت رزمندگان سپاه اسلام را می رساند، ولی صفا و صمیمیت این عکس فراتر از یک کتری دوده گرفته است.

شهید سید مصطفی بیاتی در روز هشتم مهرماه سال 1333 در روستای دارغیاث از توابع شهرستان بیجار چشم به جهان گشود. پدرش سید محمدعلی و مادرش سیده گلچین نام داشت. شهید بیاتی تا کلاس سوم ابتدایی به تحصیلاتش ادامه داد و بعد از آن به دلیل مشکلاتی که بر سر راهش بود از ادامه تحصیل بازماند.

شهید بیاتی در سال 1351 سنت حسنه ازدواج را به جای آورد که حاصلش یک فرزند پسر و دو دختر می باشد.

شهید بیاتی بعد از تأسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی وارد این نهاد انقلابی شد و به مبارزه با گروهک های ضد انقلاب پرداخت، تا اینکه در روز دوم فروردین ماه سال 1362 در روستای «ینگی ارخ» دیواندره توسط گروهک های ضد انقلاب بر اثر اصابت گلوله به سر، به شهادت رسید.

برادر بزرگتر شهید سید مصطفی بیاتی، شهید سید منصور بیاتیان نیز یک سال بعد از شهادت برادر کوچکتر در روز چهارم شهریور ماه سال 1363 در حالیکه فرماندهی اطلاعات عملیات شهرستان سقز را بر عهده داشت، به شهادت رسید.

فرازی از وصیت نامه شهید سید مصطفی بیاتی:

پروردگارا قلبی به من عطا کن که جز تو در آن نباشد، چشم و دلی عطا کن که جز تو را نبیند و چشمی عطا کن که فقط برای تو بگرید و زبانی که گویای فضل و جود تو باشد. اینجانب سید مصطفی بیاتیان بر اساس وظیفه شرعیه ای که بر عهده هر مسلمان متعهد به احکام الهی باشد احساس کردم که به نحوی به کمک حسین زمان بشتابم؛ تا آنچه را که از دستم بر می آید برای خدمت به اسلام و مسلمین انجام دهم.


نگارنده : erostami در 1393/12/9 13:41:34


نظرات :