نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
شهیدی که تکه تکه شد ولی به امام(ره) توهین نکرد
ضدانقلاب برای آزادی ستوانیار شهید صالح باغبانی، اهانت به امام خمینی(ره) و آرمان های انقلاب اسلامی را شرط قرار می  دهد، اما ایشان سخت ترین شکنجه ها را تحمل می کند و حاضر نمی شود در اسارت هم دست از نظام و انقلاب بردارد و تا اخرین لحظه از حقانیت اسلام و انقلاب اسلامی دفاع می کند.

به گزارش پیشمرگ روح الله، ستوانیار شهید صالح باغبانی در روز بیست و یکم بهمن سال 1322 در شهر سندج به دنیا آمد. پدرش ابراهیم و مادر فرشته نام داشت، در خانواده متدین و معتقد به دین مبین اسلام، روزهای کودکی را سپری کرد و با رسیدن به سن یادگیری علم و دانش در دبستان ثبت نام کرد و تحصیلات ابتدایی را تا پایه ششم ابتدایی با موفقیت پشت سر نهاد.

شهید باغبانی با رسیدن به سن 18 سالگی به خدمت سربازی فراخوانده شد و حین خدمت به استخدام ارتش درآمد و لباس رزم پاسداری از مرزهای کشور را بر تن کرد و با شروع به کار در ارتش به امر مقدس ازدواج اقدام نمود.

شهید باغبانی پس از پیروزی انقلاب اسلامی در روزهایی که بیشتر شهرهای کردستان توسط گروهک های ضد انقلاب اشغال شده بود در لشکر 28 پیاده کردستان خدمت می کرد و با داشتن قریب به 20 سال سابقه خدمت در ارتش کم کم به میانسالی نزدیک می شد.

به هنگام پاکسازی شهر سنندج در بهار سال 1359 گروهک های ضد انقلاب که توان رزم و مقابله با لشکریان اسلام را نداشتند دیوانه وار دست به هر جنایتی می زدند؛ افرادی که ادعایشان گوش فلک را کر کرده بود و مدعی بودند برای دفاع از حقوق خلق کرد سلاح برداشته اند، ولی بی رحمانه جوانان کرد را به گلوله می بستند.

کوه سنگ سیاه سنندج برای همیشه گواه مظلومیت جوانان کرد سنندجی است؛ جوانانی که در سخت ترین شرایط و تحت سخت ترین شکنجه های قرون وسطایی، بی دفاع و بی گناه شربت گوارای شهادت را نوشیدند. یکی از این دلاور مردان کرد صالح باغبانی بود که در مصاف با گروهک های ضد انقلاب به اسارت درآمد و پس از تحمل شکنجه های فراوان و اذیت و آزار بیش از حد در کوه سنگ سیاه سنندج به همراه چندتن از همرزمانش به درجه رفیع شهادت نائل آمد و پیکر پاکش را در قبرستان تایله سنندج به خاک سپرده شد.

*** همسرم در اواخر اسفندماه سال 1358 به اسارت گروهک های ضد انقلاب و وابسته به استکبار جهانی درآمد و قریب به دو ماه در اسارت دشمن بود، به هنگام اسارت هم هیچ گاه حاضر نشد به نظام و انقلاب پشت کند.

ضدانقلاب برای آزادی همسرم، اهانت به امام خمینی(ره) و آرمان های انقلاب اسلامی را شرط قرار داده بود، اما ایشان سخت ترین شکنجه ها را تحمل کرد، تا جایی که بدنش را تکه تکه کرده بودند، ولی حاضر نشد در اسارت هم دست از نظام و انقلاب بردارد و تا اخرین لحظه از حقانیت اسلام و انقلاب اسلامی دفاع کرد(سرکار خانم صغری مهرنژاد ـ همسر شهید).


نگارنده : erostami در 1394/1/16 13:13:13


نظرات :