نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
شهیدی که در خوش خلقی و انجام واجبات شهره بود
شهید خالد حسنی به دلیل تربیت در محیطی مذهبی از همان دوران کودکی به سلامت نفس و خوش خلقی و انجام واجبات شهره شده بود و عفت و پاکدامنی و نوع دوستی اش مایه برتری ایشان گشته بود.


به گزارش پیشمرگ روح الله، شهید خالد حسنی در سال 1342 در روستای حمزه لان از توابع شهرستان بانه در خانواده ای متدین چشم به جهان هستی گشود و پس از طی دوران کودکی راهی مدرسه شد و در زادگاهش آموختن را آغاز کرد و تا پایان دوره ابتدایی با موفقیت تحصیل نمود ولی فقر مالی و نبود امکانات آموزشی در روستا ایشان را از ادامه تحصیل بازداشت و خالد به ناچار درس و مدرسه را رها کرد و به کار کشاورزی و دامداری روی آورد.

شهید حسنی هنوز در ابتدای دوران جوانی بود که برای امرار معاش و کمک به اقتصاد خانواده راهی دیار غربت شد و چند سالی در شهرهای تهران و اهواز به کارگری پرداخت و در همان دوران با اندیشه های امام راحل آشنا شد و به خیل یاران امام(ره) پیوست و با حضوری مستمر در راهپیمایی ها و تظاهرات سال 1357 به ادای تکلیف پرداخت.

پس از پیروزی انقلاب اسلامی، شهید حسنی بر باورهایش در دفاع از نظام اسلامی پایدار ماند و زمانی که عناصر ضدانقلاب، منطقه را در اختیار گرفتند، در برابر آنان موضع گرفت و در این راه متحمل صدمات فراوانی شد.

با آغاز پاکسازی منطقه از لوث وجود عناصر ضد انقلاب، شهید حسنی به همراه دو برادر دیگرش به صف پیشمرگان مسلمان کرد پیوست و سلاح دفاع از حق و حقیقت را در دست گرفت و مردانه به مصاف خصم رفت، دلاوری و رشادت های این پیشمرگ در پاکسازی محور سردشت – سیاحومه کانی سور و بخش های آلوت و نمشیر تا همیشه تاریخ در اذهان خواهد ماند. این آزاد مرد پس از سال ها تلاش و مجاهدت سرانجام در روز سیزدهم فروردین ماه سال 1365 در روستای سیاحومه در کمین کید عناصر ضد انقلاب افتاد و پیکر پاکش زخمی عمیق برداشت و بعد از 24 ساعت تحمل درد و رنج جام شهادت را سر کشید.


نگارنده : erostami در 1394/1/18 10:17:42


نظرات :