نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
نبود امنیت دلیل نقل مکان از کردستان به کرمانشاه
در سال 1359 خانواده شهید محمد رضایی از طرف ضد انقلاب احساس امنیت نمی کرد، به همین دلیل ایشان مجبور شد به کرمانشاه نقل مکان نماید، اما با سپاهیان کرمانشاه در عملیات آزاد سازی کامیاران حضوری فعال داشت و در همین عملیات به درجه جانبازی نائل آمد.

به گزارش پیشمرگ روح الله، شهید محمد رضایی در روز بیست و سوم فروردین ماه سال 1325، در خانواده ای پاک و متدین، در روستای یغباسی از توابع شهرستان کامیاران چشم به جهان گشود و تحصیلاتش را تا پایان دوره ابتدایی ادامه داد.

سابقه فعالیتهای سیاسی شهید محمد رضایی به سال 52 بر می گردد. ایشان پیش از انقلاب با گروهی از همفکرانش در شهر کامیاران مشغول فعالیت های سیاسی و مذهبی بود و مخفیانه علیه حکومت پهلوی فعایت می کرد، اما ساواک از فعالیت های ایشان آگاه شد و شهید رضایی را تحت تعقیب قرار داد.

شهید رضایی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی برای دفاع از آرمانهای انقلاب به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پیوست و در هر قسمت که بیشتر احساس نیاز بود شرکت داشت؛ بدین ترتیب زمانی در گردان و زمانی در عملیات خنثی کردن مین شرکت می کرد.

شهید رضایی در سال 1359 به سبب آنکه خانواده اش از طرف ضد انقلاب احساس امنیت نمی کرد، مجبور شد به کرمانشاه نقل مکان نماید، اما با سپاهیان کرمانشاه در عملیات آزاد سازی کامیاران حضوری فعال داشت و در همین عملیات مجروح شد و ایشان را به تهران منتقل کردند.

هر کس در زندگی خود لحظه ها و خاطراتی دارد که فراموش نشدنی هستند، از این لحظات به یادماندنی می توان به دوستی شهید رضایی با شهید علی اکبر شیرودی، شهید محمد بروجردی و عبدالله الیاسی اشاره کرد.

شهید رضایی بارها در حلقه محاصره گروهک ها گرفتار شده بود ولی با چابکی و مهارت خودش را نجات داده بود. ایشان روزی برای کار کشاورزی به زادگاهش می رود، گروهکها از آمدنش با خبر می شوند و در مزرعه محاصره اش می کنند، اما شهید با یاری خداوند و در حالی که دستش خالی بوده، از حلقه محاصره می گریزد.

شهید رضایی سرانجام در روز بیستم خردادماه سال 1361 در جاده گازرخانی هنگام خنثی کردن «مین» دعوت حق را لبیک گفت و به سوی حق شتافت.


نگارنده : erostami در 1394/1/18 10:23:47


نظرات :