نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
جدایی از صف گروهک ها و عضویت در سازمان پیشمرگان مسلمان کرد
زمانیکه عناصر ضد انقلاب در منطقه دام های حیله و نیرنگ خود را در مسیر جوانان کرد پهن کردند، شهید صدیق سلیمی جذب تشکیلات آنان شد، اما خیلی زود به اشتباهش پی برد و بلافاصله صف خدا ستیزان را ترک و به دامان پر مهر و عطوفت جمهوری اسلامی برگشت و از مسئولین درخواست نمود جهت ادای دِین به عضویت سازمان پیشمرگان مسلمان کرد درآید.

به گزارش پیشمرگ روح الله، شهید صدیق سلیمی در روز دوم مرداد ماه سال 1346 در خانواده ای کشاورز و متدین در روستای گیزمل سفلی از توابع شهرستان دیواندره دیدگانش به فروغ هستی روشن شد. پدرش توفیق نام داشت و انسان آزاده ای بود و به دلیل ضدیت با نظام شاهنشاهی مدام مورد اذیت و آزار عوامل ساواک قرار می گرفت. حکومت سعی می کرد با تحت فشار قرار دادن پدر شهید سلیمی، ایشان را وادار کند تا دست از مخالفت با حاکمیت بردارد، اما او علی رغم تمام فشارها، هیچ گاه از در مصالحه با حکومت پهلوی وارد نشد و زمانی که فشار مأموران ساواک به اوج خود رسید، این آزاد مرد راه غربت را در پیش گرفت و همراه خانواده عازم کشور عراق شد.

شهید سلیمی در دیار غربت وارد مدرسه شد و زمانی که قیام حق طلبانه مردم مسلمان ایران به رهبری امام راحل آغاز شد و به سرانجام رسید، خانواده سلیمی به میهن بازگشتند و دیدگانشان به دیدن دیار روشن شد و در روستای گیزمل ساکن شدند و به کار کشاورزی خود ادامه دادند.

وقتی که عناصر ضد انقلاب همچون قارچ در منطقه روییدند و دام های حیله و نیرنگ خود را در مسیر جوانان کرد گسترانیدند، صدیق جذب تشکیلات آنان شد، اما خیلی زود به اشتباهش پی برد و بلافاصله صف خدا ستیزان را ترک کرد و به دامان پر مهر و عطوفت جمهوری اسلامی برگشت و از مسئولین درخواست نمود جهت ادای دِین به عضویت سازمان پیشمرگان مسلمان کرد درآید.

صداقت، دیانت و شهامت صدیق زمینه حضور ایشان را در صف آهنین مردان پیشمرگ فراهم کرد و ایشان در کنار برادران پیشمرگ مسلمانش قرار گرفت.

شهید سلیمی اگر چه سن و سالی نداشت، اما دل شیر داشت، ایمانش به استواری کوه های دیارش بود و از دشمن واهمه ای در دل نداشت. ایشان در عملیات هایی مانند پاکسازی روستای قزلبلاغ، عملیات گلچیدر، عملیات گاو کج، خالق چنان حماسه هایی شد که مدّت ها همرزمانش آن را سینه به سینه نقل می کردند.

این دلاورمرد قهرمان پس از مدت ها مجاهدت، سرانجام در یک عملیات موفق در روستای کولی توانست به تنهایی ضربه مهلکی را بر پیکره دشمن وارد آورد و پس از 11 ساعت مقاومت در روز شانزدهم اسفند ماه سال 1362 ردای سرخ شهادت بر تن کرد و آسمانی شد.


نگارنده : erostami در 1394/1/18 10:25:23


نظرات :