نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
استفاده از بیت المال برای انجام کار شخصی جایز نیست
شهید عباس کرمی مقداری گندم جهت مصرف سالانه خریده بود، در حالیکه ماشین سپاه در اختیارش بود، گندم را به وسیله یک وانت کرایه ای به منزل می رساند. از ایشان می پرسیدند چرا از ماشین سپاه که در اختیار توست استفاده نمی کنی؟ ایشان در جای پاسخ می دهد: این ماشین متعلق به بیت المال است و انجام کار شخصی با آن جایز نیست.

به گزارش پیشمرگ روح الله، شهید عباس کرمی فرزند علی حسین و سکینه در روز دهم مرداد ماه سال 1328در شهر سریش آباد دیده به جهان گشود. چند ماه قبل از تولدش، پدرش دار فانی را وداع گفت و عباس در دامان مادری مهربان رشد و پرورش یافت و تحصیلات ابتدایی را در زادگاهش به پایان رساند ولی به دلیل مشکلاتی که بر سر راهش بود به کار کشاورزی و رانندگی روی آورد.

عباس در همان اوایل تشکیل سپاه پاسداران شهرستان قروه، به خیل مدافعین انقلاب اسلامی پیوست و با افتخار در عملیات های مختلف در منطقه کردستان شرکت کرد و سرانجام پس از ماه ها جهاد و مبارزه در روز پنجم شهریور ماه سال 1359 در یک درگیری شدید با ضد انقلاب در جاده موچش – کامیاران به خیل شهیدان پیوست و با صعود به این جایگاه رفیع؛ درس حرّیت و آزادگی را به پویندگان سعادت آموخت و پیکر مطهرش در گلزار شهدای شهر سریش آباد به خاک سپرده شد.

از شهید والا مقام، عباس کرمی چهار فرزند پسر و یک دختر به یادگار مانده است.

برگهای سبز

 چهره نورانی و محاسن معنوی ایشان، انسان را به یاد خدا می انداخت. شهید عباس کرمی به افرادی که می خواستند غیبت کنند تذکر می داد و مانع ادامه کار آنان می شد.

شهید کرمی به اتفاق شهید عسگری ـ مسئول وقت پایگاه سپاه سریش آباد با تلاشی مستمر، یک کتاب فروشی در قروه به راه انداختند و  در این کتابخانه، آثار شهید مطهری و شهید بهشتی و روزنامه جمهوری اسلامی به فروش می رسید و کسانیکه در آنجا به هر نحوی فعالیت داشتند، تحت حمایت مادی و معنوی این دو شهید بزرگوار قرار می گرفتند. شهید کرمی و شهید عسگری علاقه زیادی به هم داشتند و همیشه با هم بودند و در نهایت به همراه هم به شهادت رسیدند.

شهید کرمی در مصرف بیت المال نهایت دقت را داشت، روزی از یک مغازه مقداری گندم جهت مصرف سالانه خریده بود، در حالیکه ماشین سپاه در اختیار او بود، گندم خریداری شده را به وسیله یک وانت کرایه ای به منزل می رساند. از ایشان می پرسیدند چرا از ماشین سپاه که در اختیار توست استفاده نمی کنی؟ ایشان در جای پاسخ می دهد: این ماشین متعلق به بیت المال است و انجام کار شخصی با آن جایز نیست.

تقید و عمل به دستورات حضرت امام (ره) از ویژگی های شهید بود؛ به عنوان نمونه زمانی که حضرت امام(ره) فرمان برگزاری نماز جمعه را صادر فرمودند، وی برای اینکه به دستور امام عمل نماید، به اتفاق دوستانش عازم تهران شد و در اولین نماز جمعه تهران به امامت آیت الله طالقانی شرکت کرد.

براستی که هیچ اجری جز شهادت، شایسته او نبود. بعد از شهادت چهره خندان، خشاب خالی و تن خونینش، نشانه ای از پایمردی و راضی بودن وی به رضایت خداوند بود.//


نگارنده : erostami در 1393/9/23 13:46:13


نظرات :