نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
خلبان مفقوداالاثری که در زمان اسارت به شهادت رسید
هلی کوپتر خلبان جاویدالاثر ابوالقاسم آزادنام مورد اصابت دشمن بعثی قرار گرفت و علی رغم مصاحبه رادیویی به هنگام سانحه هوائی در لیست مفقودین جنگ تحمیلی قرار گرفت. سرانجام پس از سقوط رژیم بعث، شهادت وی در اسارت دشمن تایید گردید و در نهم آذرماه سال1382 به عنوان شهید مفقود الجسد اعلام گردید.


به گزارش پیشمرگ روح الله
، خلبان جاویدالاثر ابوالقاسم آزادنام در سال 1333 در خانواده متدین و فرهنگی در شهر بیجار گروس دیده به جهان گشود پدرش فریدون فرهنگی بود و در آموزش و پرورش خدمت می کرد و مادرش بهجت خانه دار و از زنان پاکدامن و از خانوادهای مذهبی بیجار بودند.

ایام کودکی ابوالقاسم همچون سایر کودکان به تفریح و بازی گذشت و با رسیدن به سن هفت سالگی در یکی از مدارس شهر ثبت نام کرد. مقاطع تحصیلی را با موفقیت و با کسب  نمرات عالی به پایان رساند و با اخذ مدرک دیپلم به خدمت نظام وظیفه فرا خوانده شد و خدمت سربازی را در ارتش و در شهر اصفهان گذارند و با اتمام خدمت در اواخر سال 1352 به استخدام هوا نیروز در آمد و دوره های مختلف را در رسته خلبانی پشت سر نهاد. با شروع به کار در هوا نیروز به سنت نبوی(ص) لبیک گفت و به امر مقدس ازدواج اهتمام ورزید.

با پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی(ره) در صف مدافعین نظام و انقلاب قرار گرفت و با آغاز جمگ تحمیلی در سال 1359 شجاعانه در عملیات های متعدد حضور پیدا کرد و دشمن زبون و بعثی را بارها در هم کوبید در فروردین ماه سال 1364 به درجه ستوانیار یکمی ارتقا پیدا کرد و سرانجام پس از فداکاری های فراوان در دفاع از میهن اسلامی در روز هفتم اردیبهشت ماه سال 1366 در حالی که ساعت چهارده و چهل و پنج دقیقه بعدازظهر را نشان می داد هلی کوپتر حامل وی مورد اصابت گلوله های دشمن بعثی قرار گرفت و در منطقه عملیاتی حوالی شهرک ماووت عراق سقوط کرد و علی رغم مصاحبه رادیویی به هنگام سانحه هوائی در لیست مفقودین جنگ تحمیلی قرار گرفت.

سرانجام پس از سقوط رژیم بعث، شهادت وی در اسارت دشمن تایید گردید و در نهم آذرماه سال1382 به عنوان شهید مفقود الجسد اعلام گردید. اگر چه سال ها از شهادت این خلبان فداکار می گذرد اما نام رشادت و شجاعت او امروز هم در بین نیروهای قرارگاه تاکتیکی گروه زرهی کرمان زبان زد همگان هست. از این خلبان جاویدالاثر2 فرزند دختر و یک پسر به یادگار مانده است.


نگارنده : erostami در 1393/10/6 13:27:27


نظرات :