نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
دوشادوش پدرش کشاورزی می کرد تا از سنگینی بار خانواده بکاهد
شهید محمد علی امیری به علت فقر مالی تحصیلات خود را رها کرد و مجبور شد دوشادوش پدر زحمتکشش به کشاورزی بپردازد تا مقداری از سنگینی بار خانواده بکاهد.


به گزارش پیشمرگ روح الله، شهید محمد علی امیری در بیست و پنجم اسفند ماه سال هزار و سیصد چهل در روستای زرین جوب از توابع کامیاران در خانواده ای – که عشق به اهل بیت تمام وجودشان را فراگرفته بود – چشم به این دنیای مادی و گذرا گشود.

دوران کودکی او ، به علت فقر مالی، به سختی گذشت و شهید به همین دلیل تحصیلات خود را تا کلاس پنجم ابتدایی ادامه داد و مجبور بود دوشادوش پدر رحمتکش به کشاورزی بپردازد تا خانواده بتوانند زندگی روزانه خود را بگذرانند.

البته او تنها به کار کشاورزی بسنده نکرد، در کنار کار کشاورزی به شغل جوشکاری نیز روی آورد و در این حرفه نیز تبحر پیدا کرد.

زمانی که انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی (ره) به پیروزی رسید و به فرمان امام سپاه تشکیل شد ، شهید جزو نخستین کسانی بود که به عضویت سپاه در آمد و برای حفظ انقلاب از هیچ تلاش و کوششی  دریغ نکرد.

تا اینکه در تاریخ 16/2/1360 در هنگام انجام ماموریت، در اثر انفجار مین گروهکها، در جاده «بیار شهرک امام» ، دعوت حق را لبیک گفت و به دیدار معبود و معشوق حقیقی شتافت .

پیکر مطهر شهید محمد علی امیری را در روستای زرین جوب به خاک سپردند.


نگارنده : erostami در 1393/10/6 13:34:2


نظرات :