نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
شهیدی که جهاد سازندگی را سنگر دفاع از انقلاب اسلامی می دانست
جهادگر شهید کریم سلیمانی صرفاً برای اینکه شغلی داشته باشد، وارد جهاد سازندگی نشد، ایشان جهاد را سنگر سازندگی و دفاع از انقلاب اسلامی می دانست، لذا هر کاری که از ایشان خواسته می شد و  توان انجامش را داشت، بدون معطلی انجام می داد.

به گزارش پیشمرگ روح الله
، جهادگر شهید کریم سلیمانی در دوم آذرماه سال 1327 در شهر بانه و در خانواده ای مستضعف دیده به جهان گشود. او چشمانش را زمانی به روشنایی دنیا باز کرد که فقر تاری از فشار را بر خانواده اش تنیده بود و تنها دغدغه ای که این خانواده داشتند، نبردی بی امان با محرومیت بود؛ لذا چنین شرایطی، دیواری بین کریم و مدرسه کشید و او هیچ گاه فرصت حضور در این محیط پرفضیلت را پیدا نکرد و از همان دوران کودکی پا به پای دیگر اعضای خانواده رنج کار و تلاش را بر خود هموار کرد و علی رغم صغر سن سخت ترین کارها را انجام می داد تا شاید بتواند باری را از روی دوش خانواده بردارد.

کریم با اینکه با درس و مدرسه الفتی نداشت، اما از درایت بالایی برخوردار بود و وقتی به دوران جوانی رسید، با کنجکاوی کامل به دنبال کشف راز و رمز تمام نابرابری ها و بی عدالتی های موجود بود و آنرا گناه بزرگی می دانست که باید عمّال حکومت، پاسخگوی آن باشند و از این زمان به بعد بود که با حکومت سر ناسازگاری گذاشت و با شروع حرکت مردم مسلمان ایران علیه ستم پیشه پهلوی، به صفوف مبارزان پیوست و در این راه از هیچ کوششی دریغ نکرد.

پیروزی انقلاب اسلامی نور امیدی را در قلب پاک و بی آلایش کریم دمید و فصل جدیدی از زندگی را به او نوید داد و او هم با احساس تکلیف، تصمیم به ادای دین خود گرفت و فرمان حضرت امام (ره) را در تشکیل جهاد سازندگی لبیک گفت و از همان بدو تشیکل جهاد سازندگی در شهرستان بانه، علی رغم فشارهای گروهک ها وارد این نهاد انقلابی شد و هر چه در توان داشت، در طبق اخلاص گذاشت.

کریم دارای روحی بزرگ و قلبی رئوف بود و به شدت به شرع مبین و طریقت پاک رسول الله ایمان و اعتقاد داشت و پیوسته در راه رضای حضرت دوست، دست نیاز بر آستان بی نیاز داشت و در اشاعه معروفات و بازداشتن از منکرات هیچ گاه کوتاهی نکرد.

کار در جهاد برای او حکم عبادت داشت، لذا با اخلاص کامل وظیفه اش را انجام می داد و در راه خدمت به مردم از هیچ کوششی دریغ نمی کرد.

او شهادت را بابی از رحمت خداوند می دانست که بر روی مقربان درگاهش باز کرده است و هر کسی را دوست داشته باشد، مرگ سرخ را نصیب او خواهد کرد؛ لذا پیوسته از خداوند طلب می کرد که عاقبت به خیری و مرگ با عزت را به او ارزانی دارد.

بالاخره استغاثه های کریم در بارگاه کرامت رب جلیل پذیرفته شد و این جهادگر کوشا و پر تلاش در روز پانزده خرداد سال 1363 در شهر بانه، پیکر پاکش اماج ترکش بمب های حزب بعث قرار گرفت و در دفاع از آرمان های انقلاب اسلامی، جام شیرین شهادت را سر کشید و مرغ جانش میهمان خوان پر تنعم الهی گردید.

کریم یک رزمنده بود

برادرم به نیروهای سپاه بسیار علاقمند بود و همواره می گفت: نیروهای سپاه و جهاد؛ حافظان اصلی انقلابند و باید با هم هماهنگ باشند؛ لذا همیشه با دستگاه های راه سازی که در اختیار داشت، در خدمت برادران پاسدار بود و در مناطق ناامن مشغول ساختن سنگر برای آنها بود.

کریم در حقیقت مصداق کامل سنگر ساز بی سنگر بود، بعضی وقت ها اهل خانه به او یادآوری می کردند که بیشتر مواظب خودش باشد، اما ایشان فقط لبخند می زد و می گفت: چشم.

برادرم با واژه ترس بیگانه بود و جز ترس از خدا از هیچ کس و هیچ چیز ترسی نداشت و خودش را یک رزمنده می دانست که باید برای دفاع از کشور از هیچ تلاشی دریغ نکند و الحق اینگونه هم بود و صادقانه و مخلصانه کار می کرد (آقای شریف سلیمانی – برادر شهید).


نگارنده : erostami در 1393/12/3 13:44:2


نظرات :