نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
مسوول اجرايي پروژه فرهنگي با نواي كاروان: پروژه «با نواي كاروان» چهره واقعي اسلام را به تصوير مي‌كشد
مجيد مرادي پيش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اجراي پروژه فرهنگي با نواي كاروان در استان همدان مخاطبان اين پروژه را آحاد مردم معرفي كرد و اظهار داشت: اين پروژه در 20 استان مجاور همدان سابقه اجرايي دارد اما رويكرد اجرايي آن در همدان بسيار متفاوت خواهد بود. وي افزود: اجراي پروژه با نواي كاروان در همدان در سه قسمت پيش‌بيني شده كه قسمت نخست آن ورود پرچم متبرك امام حسين(ع) و پرچم متبرك ثامن‌الحجج(ع) در ميدان امامزاده عبدالله(ع) همدان و قسمت دوم اين پروژه نيز برپايي نمايشگاه توانمندي‌هاي استان همدان در باباطاهر است.

مجيد مرادي پيش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اجراي پروژه فرهنگي با نواي كاروان در استان همدان مخاطبان اين پروژه را آحاد مردم معرفي كرد و اظهار داشت: اين پروژه در 20 استان مجاور همدان سابقه اجرايي دارد اما رويكرد اجرايي آن در همدان بسيار متفاوت خواهد بود.

وي افزود: اجراي پروژه با نواي كاروان در همدان در سه قسمت پيش‌بيني شده كه قسمت نخست آن ورود پرچم متبرك امام حسين(ع) و پرچم متبرك ثامن‌الحجج(ع) در ميدان امامزاده عبدالله(ع) همدان و قسمت دوم اين پروژه نيز برپايي نمايشگاه توانمندي‌هاي استان همدان در باباطاهر است.

به گفته مسئول اجرايي پروژه فرهنگي با نواي كاروان، در طول برگزاري اين پروژه در همدان از نخبگان فرهنگي، اجتماعي، هنري، ورزشي و ... استان نيز تجليل خواهد شد.

وي با اشاره به هجمه‌هاي فرهنگي دشمنان، بر ضرورت ايجاد يك فعاليت فرهنگي منسجم در كشور صحه گذاشت و عنوان كرد: با توجه به ساخت فيلم موهن آمريكايي در تخريب شخصيت والاي پيامبر اكرم(ص) بايد با استفاده از زبان هنر و ابزار فرهنگ در راستاي مقابله با اين اقدام گام برداشت كه اجراي اين پروژه فرهنگي نيز در راستاي تحقق اين هدف است.

مرادي با بيان اينكه اجراي پروژه با نواي كاروان بر اساس نقد آسيب‌‌هاي فرهنگي طراحي شده است، تصريح كرد: رويكرد جديد اجراي اين پروژه در زمينه مقابله با جنگ نرم دشمن و نيز مقابله با نمايش دادن چهره عبوس و افسرده دين مبين اسلام توسط دشمنان است.

وي با بيان اينكه در برپايي نمايشگاه با نواي كاروان در همدان همه دستگاه‌هاي دولتي اين استان نيز مشاركت فعال دارند، ابراز كرد: در اين نمايشگاه توانمندي‌هاي استاني به نمايش گذاشته خواهد شد.

مسئول اجرايي پروژه فرهنگي با نواي كاروان رويكرد جديد ديگر اين پروژه فرهنگي را بهره‌گيري از چهره‌هاي استاني همدان عنوان كرد و گفت: سكوي پرتاب هنرمندان استاني به سوي پيشرفت نيز بايد به واسطه همت مجموعه‌هاي فرهنگي فراهم شود.

وي با بيان اينكه برنامه استقبال از اين كاروان در همدان 28 شهريورماه و در ساعت 16 در محل امامزاده عبدالله(ع) همدان است، تصريح كرد: اين كاروان با مشايعت مردم به سمت باباطاهر (محل برپايي نمايشگاه) رهسپار خواهد شد و در آن جا نيز استقرار مي‌يابد.

به گفته مرادي، مراسم بدرقه از دو پرچم گرانقدر امام حسين(ع) و امام رضا(ع) نيز همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس(30 شهريور) با غبارروبي از مزار شهداي همدان انجام خواهد شد.

وي در پايان سخنانش با تأكيد بر متفاوت بودن برگزاري اين پروژه فرهنگي در همدان، خاطرنشان كرد: در طول برگزاري اين پروژه از هيچ گونه ابزار مكانيكي و همچنين مداح استفاده نمي‌شود.


نگارنده : markaz-hamedan در 1391/06/28 10:41:09.


نظرات :